wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ zakończone

Blisko 4000 wrocławian podjęło Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ, w którym za swoje ekologiczne wybory transportowe mogło otrzymać wejściówki do najciekawszych miejsc w mieście. Przedsięwzięcie osiągnęło założone rezultaty i z końcem marca tego roku uległo zakończeniu. Mamy nadzieję, że udział w nim przekonał wielu wrocławian, że mobilność oparta na ekologicznych wyborach transportowych jest nie tylko zdrowsza dla naszego środowiska, ale również korzystna dla nas samych i naszego samopoczucia.

Reklama

Setki tysięcy pokonanych kilometrów, miliony zdobytych punktów i tysiące nagród, tak liczbowo przedstawia się projekt Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ, który przez 12 miesięcy trwał we Wrocławiu. Jego celem była promocja idei transportu zrównoważonego, czyli takiego, który jest korzystny ekonomicznie, a jednocześnie minimalizuje szkodliwy wpływ środków transportu na środowisko.

Na przestrzeni roku, od marca 2016, do akcji przystąpiło blisko 4000 wrocławian, którzy spacerując, jeżdżąc na rowerze, korzystając z komunikacji zbiorowej, zdobywali punkty, które następnie mogli wymienić na wejściówki i zaproszenia do najciekawszych miejsc we Wrocławiu.

W ramach projektu wdrożona została we Wrocławiu aplikacja BetterPoints, działającą na telefonach komórkowych z systemem Android i iOS, która wykorzystuje dane o lokalizacji, dzięki czemu rejestrowane były podróże, podczas których wykorzystywany był inny niż samochód środek transportu. Użytkownicy smartfonów zbierali punkty za jazdę tramwajem, autobusem, rowerem, spacer lub jogging. Twórcami aplikacji są Partnerzy z Wielkiej Brytanii, gdzie projekt funkcjonuje w kilku miastach.

W ramach Wrocławskiego Wyzwania: MOBILNOŚĆ można było zdobyć zaproszenia i bilety ufundowane przez Partnerów akcji, czyli: Aquapark Wrocław, Hydropolis, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Jump World Parki Trampolin, Młodzieżowe Centrum Sportu, Tor Kartingowy Le Mans, Kolejkowo, kino Nowe Horyzonty, Wyspa Przygody Opatowicka, Galeria handlowa Sky Tower, ZOO Wrocław, Humanitarium – Ogrody Doświadczeń i Go Jump Wrocław.

Przedsięwzięcie osiągnęło założone rezultaty i z końcem marca tego roku uległo zakończeniu. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w projekt. Mamy nadzieję, że udział w nim przekonał wielu wrocławian, że mobilność oparta na ekologicznych wyborach transportowych jest nie tylko zdrowsza dla naszego środowiska, ale również korzystna dla nas samych i naszego samopoczucia.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Climate-KIC.

Climate-KIC

Climate-KIC to największe przedsięwzięcie Unii Europejskiej w zakresie ochrony klimatu i budowy gospodarki niskoemisyjnej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu w czterech zakresach tematycznych dotyczących obszarów miejskich, zagospodarowania terenów rolniczych i przemysłowych, systemów produkcyjnych oraz danych i finansów.  Wierząc, że edukacja zachęci następne pokolenia do troski o klimat i środowisko, prowadzimy programy dla studentów, start-up’ów i innowatorów w całej Europie.

Climate-KIC jest wspierany przez EIT - Europejski Instytut Innowacji i Technologii, instytucję Unii Europejskiej. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama