wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:40

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. 5 czerwca Wrocławskie Święto Rowerzysty 2022. Cykliści pojadą w peletonie, możliwe utrudnienia

5 czerwca Wrocławskie Święto Rowerzysty 2022. Cykliści pojadą w peletonie, możliwe utrudnienia

Paulina Falkiewicz,

Wrocławskie Święto Rowerzysty to impreza, która promuje ruch rowerowy. W tym roku Wrocławskie Święto Rowerzysty odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Wielki Peleton wystartuje o godz. 12.00 z placu Nowy Targ. Sprawdź program Wrocławskiego Święta Rowerzysty oraz trasę peletonu. Jakie ulice zostaną wyłączone z ruchu na czas przejazdu cyklistów?

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Na to wydarzenie wrocławscy rowerzyści czekają cały rok – w końcu być częścią kilkutysięcznego peletonu przejeżdżającego przez miasto, to nielada przeżycie. Wrocławskie Święto Rowerzystu 2016 to już kolejna edycja tej imprezy, która rok rocznie przyciąga rowerzystów – zarówno tych całorocznych, jak i sezonowych. Jest to doskonała okazja nie tylko do promowania ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, ale także integracji środowisk miłośników rowerów. 

Święto rozpocznie tradycyjnie Wielki Peleton, który punktualnie o godzinie 12.00 wyruszy z placu Nowy Targ. Rowerzyści będą mogli do niego dojechać w tzw. Zlotach Gwieździstych, które około godziny 10.00 wyruszą z trzech największych dzielnic Wrocławia: z Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola.

W Polsce rower wciąż głównie kojarzony jest ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to te, które mocno postawiły na transport rowerowy. – Chcemy popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Właśnie dlatego promujemy rower jako istotny element ekologicznego i zrównoważonego transportu – mówi Karolina Micuła z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, koordynatorka Wrocławskiego Święta Rowerzysty.

Wygraj rower i baw się na Bajk Pikniku!

Każdy kto weźmie udział w Wielkim Peletonie będzie miał szansę na wygranie jednośladu! Wystarczy, że tego dnia wymyśli dla siebie najciekawsze przebranie. Około godziny 14:00 na mecie Peletonu, czyli w parku Tołpy, rozpocznie się Bajk Piknik z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na uczestników, jak co roku czekają konkursy z cennymi nagrodami, możliwość testowania elektrycznych rikszy, czy też rowerów służbowych na stoisku Kolei Dolnośląskich. Ponad to darmowy warsztat rowerowy Dra Bike'a, konkursy i atrakcje dla dzieci, oraz liczne stoiska wystawców rowerowych i stoiska gastronomiczne. Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Wrocławskie Święto Rowerzysty organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową (Rowerowy Wrocław) przy udziale i wsparciu Gminy Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl