wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rusza wymiana piasku w miejskich piaskownicach [LISTA MIEJSC]

Piaskownica na podwórku pomiędzy pl. Muzealnym a ul. Piłsudskiego we Wrocławiu, źródło: ZZK

W czerwcu w Wrocławiu rusza cykliczna akcja wymiany piasku w miejskich piaskownicach oraz toaletach dla psów. Każde takie miejsce zostanie też zdezynfekowane, a jest ich blisko 220. Druga edycja jesienią.

Reklama

Miasto każdego roku, przed wakacjami, zleca wymianę piasku. Tak jest i tym razem. Najbliższa akcja obejmie w sumie 142 piaskownic i 12 psich toalet, które znajdują się na gminnych podwórkach zarządzanych przez Zarząd Zasobu Komunalnego.

– Każda z piaskownic, do końca czerwca, zostanie wypełniona nowym piaskiem do wysokości 2/3. Przy czym, cały proces będzie na bieżąco monitorowany przez naszych pracowników – wyjaśnia Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. – Jeżeli chodzi o zużyty piasek, to zostanie on zutylizowany zgodnie z przepisami, a każda piaskownica i psia toaleta zdezynfekowana – dodaje Tomasz Jankowski.

Zobacz listę piaskownic i psich toalet, gdzie wymieniany będzie piasek (Zarząd Zasobu Komunalnego) 

W sumie acja kosztować będzie ponad 60 tys. złotych i powtórzona zostanie jesienią br. Na jej realizację ZZK zamówił 950 m3 piasku.

– Dobrze, że wymieniają i czyszczą. To będą pierwsze wakacje, kiedy z moim synkiem pójdziemy na plac zabaw i do piaskownicy. Będzie się bawił w czystym piasku. Wcześniej był zbyt mały na takie atrakcje – opowiada pani Marta, mieszkanka Gądowa. 

W drugiej połowie czerwca piasek wymieniony zostanie także w 64 piaskownicach na podwórkach nadzorowanych przez Wrocławskie Mieszkania. W sumie wykorzystanych zostanie jego ponad 600 m3.

Zobacz listę piaskownic, gdzie wymieniany będzie piasek (Wrocławskie Mieszkania)

Czytaj więcej: Kontrole wrocławskich placów zabaw [LISTA]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama