wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławscy wolontariusze na start – zgłoszenia do końca stycznia

Wolontariusze pomagają osobom starszym, niepełnosprawnym i potrzebującym, dzielą się swoimi umiejętnościami czy samodzielnie inicjują akcje w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego kolejny raz organizuje dwa konkursy, chcąc wyróżnić najbardziej aktywnych wolontariuszy w mieście. Termin zgłoszeń do tegorocznych edycji upływa 31 stycznia 2019 r.

Reklama

Miejskie Centrum Wolontariatu we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału w dwóch konkursach – „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” oraz 25. Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”.

– Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dobrowolnie podejmują się pomocy na rzecz innych, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym oraz dzielą się swoimi umiejętnościami, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców – podkreśla Piotr Lis z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Wrocławskie Oblicza Wolontariatu

„Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” to konkurs kierowany do wolontariuszy działających na rzecz organizacji pozarządowych, instytucji czy społeczności lokalnych. Konkurs ma otwartą formułę – zgłoszenia wolontariusza lub grupy może dokonać każdy: nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale również osoby prywatne bądź grupy nieformalne.

W konkursie mogą brać udział wolontariusze działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są w kategorii indywidualnej oraz grupowej, która obejmuje działania grupy wolontariuszy składającej się z min. 3 osób.

Nowością w tym roku jest kategoria „wolontariat rodzinny”, w której nominować można pary i grupy osób związane rodzinnie (w tym wypadku nie obowiązuje ograniczenie wiekowe, w konkursie mogą brać udział także dzieci i młodzież).

Ośmiu Wspaniałych Wrocławia

Z kolei konkurs „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia” jest kierowany do uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wyróżnienie tych spośród nich, którzy od najmłodszych lat angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym. Kandydatów (indywidualnych lub grupy) zgłaszać mogą szkoły, organizacje pozarządowe i instytucje.

Termin zgłoszeń do obu konkursów upływa 31 stycznia 2019 r. W lutym jury złożone z przedstawicieli wrocławskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli przeprowadzi rozmowy z kandydatami, a 19 marca, podczas uroczystej Gali Wrocławskich Wolontariuszy w Centrum Kongresowym, odbędzie się wręczenie statuetek wyróżnionym osobom i grupom.

Szczegóły dotyczące konkursów dla wolontariuszy dostępne tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama