wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:45

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Idziesz na emeryturę? Odbierz Wrocławski Niezbędnik Senioralny

12 tys. sztuk Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego trafi w tym roku do mieszkańców. Od 6 września otrzymywać je będą świeżo upieczeni emeryci oraz ci, którzy na emeryturze są już od 1 stycznia br. Zobacz, gdzie jest rozdawany i co znajduje się w podarunkowym pakiecie.

Reklama

Prezenty aktywizujące seniorów

Wrocławski Niezbędnik – to pakiet upominków, który zachęca seniorów do poznawania bliżej miasta, uczestnictwa w miejskich wydarzeniach oraz wszelkiej aktywności na rzecz Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem, które realizuje tego typu projekt.

– Wrocławski Niezbędnik Senioralny to projekt długofalowy, którego celem jest zachęcenie osób, które zakończyły karierę zawodową, do aktywności w różnych obszarach. Pierwsza grupa, która może odebrać pakiet to osoby, które od stycznia 2021 r. otrzymały decyzję o przyznaniu świadczenia emerytalnego – tłumaczyła Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

W skład Niezbędnika wchodzą:

 • plecak miejski,
 • torba na zakupy,
 • etui na okulary,
 • Wrocławski Spacerownik z propozycjami tras spacerowych po Wrocławiu,
 • Wrocławski Informator Senioralny z propozycjami spędzania wolnego czasu oraz adresami instytucji, organizacji i firm działających na rzecz seniorów,
 • voucher na mecz Śląska Wrocław, voucher na bilet w Operze Wrocławskiej,
 • dedykowany list od Prezydenta Wrocławia.

 – Od 6 września można odbierać Wrocławski Niezbędnik Senioralny. To pierwszy w Polsce tego typu projekt. My we Wrocławiu nie tylko mówimy o ty, że seniorzy są ważni, ale cały czas wspieramy i pomagamy seniorom być osobami aktywnymi – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk przekazuje pierwsze Wrocławskie Niezbędniki Senioralne

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk przekazuje pierwsze Wrocławskie Niezbędniki Senioralne, fot. UM we Wrocławiu

Najwyższa jakość

Akcesoria wchodzące w skład Niezbędnika są wykonane z wysokiej jakości tkanin. Zostały wyprodukowane i konfekcjonowane przez organizacje, które aktywizują osoby zagrożone marginalizacją społeczną, w tym osoby z niepełnosprawnościami.

Jedną z pierwszych osób, które otrzymały taki pakiet jest Jolanta Matkowska, wrocławska emerytka.

– Na emeryturę przeszłam na początku września i w końcu mogę robić to, co chcę, a nie to co muszę. Niezbędnik będzie moim przewodnikiem po wydarzeniach i instytucjach, dzięki którym mogę aktywnie spędzić wolny czas we Wrocławiu – podkreślała wrocławska seniorka, Jolanta Matkowska z wykształcenia nauczycielka. – To dla mnie bardzo miła niespodzianka, docenienie mojej dotychczasowej działalności dla Wrocławia. Z pewnością będę z tych rzeczy korzystać. Szczególnie zaintrygował mnie spacerownik – dodaje.

Czytaj także: Dni Seniora 2021 we Wrocławiu już od 8 września [PROGRAM] Gdzie odebrać Wrocławski Niezbędnik Senioralny? Wrocławski Niezbędnik Senioralny można bezpłatnie odebrać w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności1/3/5 w pokoju nr 414 (IV p.), od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości oraz decyzję przyznania emerytury, którą przyznaje ZUS. Zostań partnerem projektu Partnerzy, którzy chcieliby przekazać upominki do Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego swoje propozycje mogą przesyłać na adres mailowy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego: [email protected].

Realizatorem projektu jest Spółdzielnia PANATO.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl