wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski krasnal stanął w Dreźnie

Posadowienie krasnala przez burmistrza Drezna Dirka Hilberta.

Wrocławski krasnal stanął w Dreźnie koło Nowego Ratusza.

Reklama

60 lat temu, 7 maja 1959 r., Wrocław i Drezno podpisały umowę o współpracy kulturalnej i społecznej i zostały miastami partnerskimi. Dokładnie w okrągłą rocznicę tego wydarzenia Drezno otrzymało z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka szczególny podarunek – oryginalnego wrocławskiego krasnala, ze słonecznikiem i podróżną walizką w ręku, dla którego należało znaleźć odpowiednie miejsce.

Prawie 2000 mieszkańców Drezna wzięło udział w internetowym głosowaniu, gdzie zostanie umieszczony drugi już Wrocławski Krasnal w ich mieście. Do wyboru były 3 lokalizacje:

  • ul. Wrocławska niedaleko Dworca Gł. (Breslauer Straße)
  • Muzeum J.I. Kraszewskiego w dzielnicy Neustadt
  • Nowy Ratusz – schodki przy restauracji Ratskeller 

Większość 54,8% głosów uzyskała lokalizacja przy Nowym Ratuszu. Drugie miejsce zajęło Muzeum J.I. Kraszewskiego, trzecie ulica Breslauer Straße. 19 czerwca 2019 r. miało miejsce uroczyste posadowienie krasnala w tym właśnie miejscu z udziałem burmistrza Drezna Dirka Hilberta.

W swym nowym miejscu Krasnal będzie pełnić rolę ambasadora i posłańca pomyślności na kolejne 60 lat partnerstwa obu miast oraz będzie serdecznie pozdrawiać wszystkich turystów odwiedzających Drezno, nie tylko z Wrocławia i Polski, ale z całego świata. Idzie to w parze z otwieraniem się tutejszych turystycznych atrakcji dla polskich turystów, wiele z nich ma polskojęzyczne materiały informacyjne lub strony internetowe. Coraz więcej polskich turystów odwiedza Drezno i Krainę Łaby. W 2018 r. Polacy byli liderami pod względem noclegów zagranicznych turystów we wspólnej destynacji Drezno i Kraina Łaby. (wzrost o 26% w porównaniu do roku poprzedniego).

Polskojęzyczne informacje o Dreznie i Krainie Łaby od niedawna są też dostępne bezpośrednio we Wrocławiu. 1 czerwca 2019 r. pani Annekatrin Klepsch, burmistrz Drezna ds. kultury i turystyki, wraz z panem Jakubem Mazurem, wiceprezydentem Wrocławia, otworzyli punkt informacji turystycznej na Dworcu Głównym we Wrocławiu z prospektami o atrakcjach Drezna i regionu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama