wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy wśród najpiękniejszych w Europie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, jeden z pięciu najpiękniejszych w Europie

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych rozniosła się po całej Europie. Popularny niemiecki dziennik uznał wrocławski jarmark za jeden z pięciu najpiękniejszych.

Reklama

Autor „Die Welt” podkreśla, że jarmarki bożonarodzeniowe od wieków organizowane są przede wszystkim w Niemczech. Ale stały się popularne także w innych krajach europejskich i oryginalną formułę łączy z miejscowymi zwyczajami i motywami. Dla przedstawionych targów jedno jest wspólne, to aromaty grzanego wina i smażonych kiełbasek.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu już po raz dziewiąty rozstawił się wokół Ratusza. Niemiecki serwis pisze o „romantycznej scenerii i morzu świateł, drewnianych straganach i jodłach”. Od pierwszej edycji imprezy znacznie się rozrósł, dzisiaj to 160 straganów, które zajmują większą część Rynku oraz fragment ulicy Świdnickiej. Autor ma wrażenie, że czułby się jak w Niemczech, ale spacer po jarmarku to kulinarna podróż dookoła świata. Podobnie rzecz się ma z pomysłami na prezenty, kupić można polską ceramikę, ale także arabskie kosmetyki i afrykańską biżuterię. Jarmark to nie tylko wydarzenie handlowe, ale także miejsce świątecznych parad i pokazów. Jednym z bohaterów jest krasnoludek – dawniej znak polityczno-artystyczny, a dzisiaj popularny symbol Wrocławia.

W zestawieniu najpiękniejszych europejskich jarmarków znalazły się także te we włoskim Bolzano, w Brighton w Wielkiej Brytanii, w Strasburgu na pograniczu francusko-niemieckim oraz w Puerto Portal na hiszpańskiej Majorce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama