wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022 już w weekend. Program, szczegóły, zapisy – sprawdź

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022 już w weekend. Program, szczegóły, zapisy – sprawdź

Miłosz Furman-Turowski,

Festiwal Krasnoludków 2022 fot. UM Wrocław
Festiwal Krasnoludków 2022

Do niedzieli, 11 września, trwa Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022. To jedna z największych imprez we Wrocławiu skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta. W programie: parada, gra miejska, spektakle i silent disco. Sprawdź szczegóły Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. Program, atrakcje dla małych i dużych.

Reklama

Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków

Głównym miejscem zabawy będzie tradycyjnie Ogród Staromiejski.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Po przerwie festiwal rozpoczęła Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, która jest otwarciem Festiwalu.

Zobaczcie zdjęcia z parady krasnoludków 2022!

Galeria zdjęć

Zabawę w ogrodzie rozpoczęła się w piątek, 9 września, od trzech konkursów dla szkół i przedszkoli. Na terenie ogrodu znajdziecie m.in. Krasnalową Strefę ZOO czy Plenerowe Ekowarsztaty.

Galeria zdjęć

Natomiast wieczorem, w piątek o godzinie 20.00 na wrocławskim Rynku zaśpiewał Kamil Bednarek.

W sobotę Wrocławski Festiwal Krasnoludków rozkręca się na całego. W programie premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach, w Mediatece turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka, pojawią się też namioty z masą atrakcji dla starszych i młodszych krasnali.

Tradycyjne zaplanowano rodzinną grę miejską „Krasnale i zagrożone gatunki zwierząt”. A wieczorem zapraszamy nieco starsze krasnale na występ Teatru Avatar oraz Krasnalowe Silent Disco pod gołym niebem!

Niedziela to dzień, w którym festiwal krasnoludków przenosi się z warsztatami do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. Będzie też spacer śladami wrocławskich krasnoludków organizowanego przez Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Wieczorem czeka nas niezła gratka. Na zaproszenie krasnoludków, aktorka Edyta Jungowska przeczyta bajki przy ognisku w Arsenale Miejskim!

Program Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków 2022

Festiwal Krasnoludków 2022, program 9 września (piątek)

Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, Rynek godzina 10.00

Wielka parada krasnoludków to od lat obowiązkowy punkt programu Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. W tym roku udział w niej wezmą szczudlarze, bębniarze oraz mażoretki, których kolorowy pochód poprowadzi dzieci spod Pręgierza prosto do Ogrodu Staromiejskiego.

Ogród Staromiejski – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek, godzina 10.00-14.00

W piątek zapraszamy wszystkie dzieci do Ogrodu Staromiejskiego. W programie m.in.:

Trzy konkursy plastyczne dla szkół podstawowych i przedszkoli

 • na najlepiej przebraną krasnalową grupę szkolną i przedszkolną
 • na najpiękniejszy plakat z przesłaniem ekologicznym „Krasnale i Dzikie w Mieście” – nawiązujący do kampanii ZOO Wrocław o postępowaniu z dzikimi zwierzętami
 • na najlepiej udekorowanego krasnala z drewna

REGULAMIN KONKURSU - NASZE KRASNALE.docx 28.99 KB

REGULAMIN KONKURSU - DZIKIE W MIEŚCIE 30.39 kb

Krasnalowa Strefa ZOO - w specjalnej strefie przygotowanej specjalnie na Festiwal Krasnoludków, przez dział edukacji Zoo Wrocław dzieci poznają lepiej możliwość ekologicznych działań na rzecz ochrony zwierząt, zagrożone gatunki zamieszkujące nasz ogród zoologiczny czy dowiedzą się więcej o kampanii „Dzikie w Mieście”.

Plenerowe Ekowarsztaty – Na terenie Ogrodu Staromiejskiego czekać będą strefy dla dzieci, w których można będzie wykonać sobie samodzielnie krasnalowe i ekologiczne pamiątki z Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków.

Zachęcamy dzieci do recyklingu – na każdy z warsztatów można przynieść swoje własne rzeczy, z których stworzymy coś zupełnie nowego!

Przydadzą się niepotrzebne t-shirty, skarpetki, stare płyty CD lub puste plastikowe butelki 1,5L.

Konkursy i zabawy – budowanie wieży z odpadów na czas, wyścigi krasnoludków w workach na śmieci, łowienie śmieci z oceanu na czas czy wielkoformatowa gra planszowa o segregacji odpadów.  

Specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera) 11.00-14.00.

Rynek 20.00 Koncert Kamila Bednarka – wstęp wolny!

Festiwal Krasnoludków 2022, program 10 września (sobota)

Mediateka, godzina 11.00-15.00

Po raz pierwszy w historii Festiwalu wrocławskie skrzaty postanowiły, że towarzyszyć mu będzie turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka. Wydarzenie jest kierowane do młodych fanów wrocławskich gier krasnoludkowych: „Tropem Wrocławskich Krasnali", krasnalowego „Monopoly" oraz gry karcianej „Krasnalowy Quiz".

W turnieju wezmą udział zapisane chętne dzieci wraz z rodzicami/opiekunami, których pomoc szczególnie młodszym graczom może się okazać bezcenna. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody główne oraz puchary. Sponsorem głównych nagród w turnieju jest Wydawnictwo i Sklep REBEL.

Ogród Staromiejski – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek, godzina 11.00-17.00

Tego dnia zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego, który zamieni się w wielką, kolorową proekologiczną i wrocławską krasnoludkową osadę! Na scenie zobaczycie bajki, a w kolejnych namiotach znajdzie się masa atrakcji dla starszych i młodszych krasnali.

Krasnoludkowe bajki

O każdej pełnej godzinie na scenie letniej WTL zagoszczą – jak co roku w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków – premierowe, zupełnie nowe bajki o przygodach wrocławskich krasnali. Tegoroczne premiery przygotowały dla nas absolwentki AST we Wrocławiu.

 • „Strach ma wielkie oczy” – bajka o Czarodzieju, który boi się nocy. Postanawia wyczarować wiecznie trwający dzień. Czy Krasnale przekonają Czarodzieja, że przyroda potrzebuje nie tylko dnia, ale także nocy? Czy zdołają uratować świat?
 • „Siła wyobraźni”  – bajka o Krasnalu, który przez przeziębienie nie może pójść do szkoły. Krasnalowy Dziadek wierzy, że dzięki wyobraźni zabierze Krasnala w niesamowite miejsca. Czy Krasnal uwierzy, że najlepsza zabawa może odbyć się bez wychodzenia z domu?
 • „Spotkanie z Wielkoludem” – bajka o Wielkoludzie, który przez przypadek pojawił się w wiosce Krasnali. Czy uda mu się wrócić do domu? Czy Wielkolud i Krasnale będą w stanie dojść do porozumienia mimo dzielących ich różnic?
 • Krasnalowa Strefa ZOO – w specjalnej strefie przygotowanej przez dział edukacji Zoo Wrocław dzieci poznają lepiej możliwość ekologicznych działań na rzecz ochrony zwierząt, zagrożone gatunki zamieszkujące Zoo Wrocław czy dowiedzą się więcej o kampanii „Dzikie w Mieście”.
 • Plenerowe Ekowarsztaty – na terenie Ogrodu Staromiejskiego czekać będą strefy dla dzieci, w których można będzie wykonać sobie samodzielnie krasnalowe i ekologiczne pamiątki z Festiwalu.

Zachęcamy dzieci do recyklingu – na każdy z warsztatów można przynieść swoje własne rzeczy, z których stworzymy coś zupełnie nowego!

Przydadzą się niepotrzebne t-shirty, skarpetki, stare płyty CD lub puste plastikowe butelki 1,5L.

 • Krasnalowe Warsztaty Kreatywne – w kolorowych namiotach znajdujących się na terenie Festiwalu czekać będą na Was animatorzy, z którymi stworzycie unikatowe krasnalowe pamiątki - drewniane magnesiki na lodówkę, pachnące eliksiry oraz krasnalową biżuterię – broszki, pierścionki, naszyjniki.
 • Krasnalowe Strefy Zabawy – na terenie Festiwalu znajdzie się też krasnalowa strefa z artystami kuglarzami, strefa dla naj najów, ogromne klocki piankowe czy drewniane duże gry XXL oraz specjalna fotobudka z giga-scenografią, przy której każdy będzie wyglądać jak krasnal!

Udział we wszystkich powyższych atrakcjach w ramach Festiwalu Krasnoludków we Wrocławiu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Rodzinna gra miejska „Krasnale i zagrożone gatunki zwierząt”

Rodzinna gra miejska to tradycja Festiwalu Krasnoludków. W tym roku krasnale opowiedzą graczom ciekawostki ze świata zwierząt, inspirując się atrakcjami naszego wrocławskiego ZOO oraz występującymi w ZOO Wrocław zagrożonymi gatunkami.

Gra dla drużyn rodzinnych od 2 do 6 osób. Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział to 8 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc na grę – udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona (do max 300 osób).

Wieczorne atrakcje Festiwalu Krasnoludków w Ogrodzie Staromiejskim

 • 20.00-20.30 Teatr Avatar - Muzykant. Muzykant to historia uzdolnionego wirtuoza przepełniona dynamiczną muzyką, podróżami przez świat, wzruszającą lekcją gry na instrumentach. Całość w formie tańca, akrobatyki, pokazów ognia i iluzji optycznych.
 • 21.00-00.00 – Krasnalowe Silent Disco

Silent Disco to już krasnalowa tradycja! Pozytywna zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Odwiedź tego wieczoru Ogród Staromiejski i weź udział we wspólnej cichej zabawie w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków.

Wstęp wolny, nie wymaga wcześniejszych zapisów. Liczba słuchawek ograniczona.

Festiwal Krasnoludków 2022, program 11 września (niedziela)  

Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, program na Festiwal Krasnoludków

 • 12.00 Warsztaty „Ubranko dla Krasnoludka”. Warsztaty, gdzie ulubiony miś, lala czy dinozaur też może zostać krasnoludkiem.  Zapraszamy dzieci z ulubioną maskotką na warsztaty tworzenia ubranek.  Zapewniamy materiały i pomoc – wspólnie uszyjemy przytulankom czapki i buty. Spotkanie otwarte – bez zapisów.

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, atrakcje w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków

 • 12.00 Warsztaty rysunkowe dla dzieci „Książka dla krasnoludków”. Podczas warsztatów, dzięki autorskim kolorowankom stworzonym przez Annę Juchnowicz, dzieci poznają tajemnice wrocławskich krasnoludków, a może nawet wymyślą o nich własne legendy! Stworzone przez dzieci rysunki zamienią się w niepowtarzalne książki o krasnoludkach. Uwaga: na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane od 5.09 pod numerem tel. 71 391 69 40 w. 113 i 116 (Dział Pedagogiczny).

Muzeum Miejskie Wrocławia, spacer w ramach Festiwalu Krasnoludków

 • 15.00 Spacer śladami wrocławskich krasnoludków. Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na niezwykły spacer po Rynku i okolicy w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców Wrocławia — krasnali. Dowiemy się jaką rolę odgrywają one w życiu wrocławian, jakie imiona mają i z jakimi miejscami są związane. Wycieczka otwarta dla wszystkich chętnych – zbiórka w Rynku pod pomnikiem hr. Aleksandra Fredry. Uwaga: na zwiedzanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem tel. 71 347 16 91 wew. 27 (Dział Pedagogiczny).

Arsenał Miejski 

 • 19.00-21.00 wspólne ognisko i czytanie mitów oraz bajek z udziałem aktorki Edyty Jungowskiej.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl