4. Wrocławska policja: 68-latek zwabił nastolatkę do swojego mieszkania i chciał wykorzystać
Na zdjęciu zatrzymany 68-latek z Wrocławia Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Na zdjęciu zatrzymany 68-latek z Wrocławia

Skandalicznego czynu dopuścił się mieszkaniec Wrocławia, który pod pretekstem cieknącej wody zwabił do swojego mieszkania 13-letnią sąsiadkę. Niestety dziewczynka, godząc się na wejście do lokalu, nieświadomie naraziła siebie na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zatrzymali podejrzanego 68-latka. Przeczytaj szczegóły!

Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszyna. 13-letnia dziewczynka udała się do mieszkania swojego sąsiada, który zwabił ją podstępem, wymyślając historię o cieknącej wodzie, która miała docierać z mieszkania nastolatki. Po wejściu natomiast zaczął składać jej niemoralne propozycje. Gdy dziewczyna stanowczo odmówiła i próbowała opuścić mieszkania, ten zagrodził jej drzwi.

Cała sytuacja, okupiona dużym stresem nastolatki, miała swoje dobre zakończenie. Udało się jej wyswobodzić i uciec z mieszkania, a podejrzany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jak się szybko okazało 68-latek był w stanie nietrzeźwości i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranych materiałów i dowodów sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec podejrzanego na dwa miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 200 par. 1 kk, za który grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mat. prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Źródło: materiały prasowe