4. Wrocławscy uczniowie zebrali ok. 400 ton darów na rzecz Ukrainy
Podziękowania dla uczniów i nauczycieli w Centrum Historii Zajezdnia fot. Grzegorz Rajter
Podziękowania dla uczniów i nauczycieli w Centrum Historii Zajezdnia

Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce w Centrum Historii Zajezdnia, przy ul. Grabiszyńskiej. Prezydent miasta – Jacek Sutryk podziękował uczniom i nauczycielom wrocławskich szkół za dobre serce dla potrzebujących z Ukrainy.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Podziękowanie uczniom i nauczycielom

Wrocławscy uczniowie wspólnymi siłami uzbierali prawie 400 ton darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. W Centrum Historii Zajezdnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla wolontariuszy. Podczas spotkania podziękowania złożył prezydent miasta - Jacek Sutryk oraz Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu.

Dokładnie cztery miesiące temu, 24 lutego, Rosja dokonała zbrojnej napaści na Ukrainę. Kilka godzin później nasze miasto, w tym wielu z Was, w odruchu serca, ruszyło z pomocą naszym potrzebującym przyjaciołom. Dziś mamy okazję sobie za to wszystko wzajemnie podziękować i napełnić serca nadzieją, że dobro zwycięża. Dziękuję Wam za Wasze ogromne pokłady troski, zaufania i odpowiedzialności. Dziękuję, że w czasie beznadziei nieśliście nadzieję drugiemu człowiekowi. Jestem z Was, kochani wolontariusze, bardzo dumny. Jestem szczęśliwy, widząc, że w otwartych drzwiach Wrocławia czekają ludzie z otwartymi sercami i dłońmi.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Jestem zachwycony i wzruszony. Dziękuję Wam wszystkim za tę bardzo praktyczną i potrzebną pomoc, jaką okazaliście i cały czas okazujecie dla Ukrainy. Pokazaliście ogromne dobro i wielkie serce. Naprawdę to widzimy i doceniamy.
Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu

Zbiórka na rzecz Ukrainy

W Liceum Ogólnokształcącym nr 3, przy ul. Składowej punkt zbiórki znajdował się w jednej z sal. Uczniowie mogli do niej przynosić zakupione produkty. Jak powiedział jeden z uczniów LO3  Piotr Waśków  to były naprawdę duże ilości darów. Niektóre klasy wypożyczały nawet wózki z pobliskiego sklepu i całymi wózkami dowoziły różne niezbędne rzeczy. Zbieraliśmy artykuły spożywcze, takie jak makaron, kasza, słodycze, ale również produkty higieniczne – mydła, podpaski dla kobiet, wszystko co jest potrzebne.

Zdecydowanie warto pomagać, ponieważ można uratować ludzkie życie i pomóc komuś w potrzebie. Ważna jest postawa pomocy, bo każdy z nas kiedyś może znaleźć się w podobnej sytuacji.
Piotr Waśków, uczeń LO3 we Wrocławiu