wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławscy policjanci dołączyli do zbiórki na rzecz psów

fot. pixabay.com

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu włączyli się do zbiórki na rzecz pomocy potrzebującym zwierzętom. Akcja o symbolicznej nazwie „Pies” dla Psa powstała wspólnie z organizacją Serce dla Zwierząt z Prusic.

Reklama

Na czym polega akcja?

Funkcjonariusze zbierają karmę i psie smakołyki, a także przedmioty (m.in. smycze), które mogą przydać się w opiece nad zwierzakami. Oprócz tego, że mundurowi sami włączyli się do akcji, to zachęcają też wrocławian do przyłączenia się do niej. W każdym komisariacie stanęły pojemniki, w których można umieszczać przeznaczone dla czworonogów rzeczy.

Warto zaznaczyć, że w szeregach wrocławskiej policji nie brakuje psich funkcjonariuszy, dlatego policjanci doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne są tego typu przedsięwzięcia. Zebrane przedmioty i żywność zostaną przekazane organizacji Serce dla Zwierząt, która działa na rzecz poprawienia bytu potrzebujących czworonogów.

Jak pomóc?

– Karmę można przynieść i umieścić w przygotowanych do tego specjalnie pojemnikach, które to umieszczono w każdym wrocławskim komisariacie Policji. Odwiedzając jednostki Policji, bezwzględnie stosujmy się do obostrzeń obowiązujących obecnie na terenie naszego kraju, które wprowadzono w związku ze stanem epidemii – przypominają policjanci.

 

Akcja potrwa do 15 grudnia 2020 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama