wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Złoty środek dla zwierzaków
Złoty środek dla zwierzaków

fot. Valentina R./fotolia

Pierwszy na świecie hydrożel dla zwierząt z aktywnym czynnikiem wzrostu, który przyspiesza regenerację ran, opracowała działająca we Wrocławskim Parku Technologicznym firma Vet Stem Cell. Produkt trafił już do sprzedaży.

Reklama

Zespół wrocławskich naukowców stworzył uniwersalny preparat, który umożliwi szybkie gojenie, nawet najtrudniejszych ran u zwierząt. – Współpracując z lekarzami weterynarii, byliśmy świadkami niezliczonej ilości przypadków psów, kotów i koni, u których potrzebny był specyfik, umożliwiający szybką regenerację trudno gojących się ran. Leczenie tradycyjnymi metodami mogło trwać nawet 6-7 miesięcy i wiązało się z ciągłym stresem zwierzęcia oraz jego opiekuna – mówi dr Błażej Dolniak, biotechnolog, założyciel Vet Stem Cell i miłośnik zwierząt. Dzięki nowemu preparatowi ten czas znacznie się skróci. To jedyny taki preparat na świecie. Prace nad nim trwały ponad rok i zakończyły się sukcesem.

Jak działa?

Hydrożel z aktywnym czynnikiem wzrostu ściśle przylega do rany, tworząc barierę ochronną, a czynnik wzrostu jest uwalniany w sposób kontrolowany i przedłużony. – Działanie  tego czynnika przyspiesza regenerację ubytków tkanki poprzez działanie na receptory obecne na komórkach skóry, dzięki czemu procesowi regeneracji nie towarzyszą żadne niepożądane efekty – dodaje Dolniak. Dodatkowo jest hipoalergiczny, pozbawiony smaku oraz zapachu, co zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Zwierzaki nie czują potrzeby zlizywania go z rany. Produkt ma obecnie zastosowanie m.in.: w leczeniu trudno gojących się ran, otwartych ranach z ubytkami skóry, otarciach naskórka i skóry, oparzeniach i odleżynach, ranach pooperacyjnych i ubytkach sierści.

Kolejny sukces

Hydrożel, opracowany przez firmę Vet Stem Cell to kolejny produkt, który powstał w nowoczesnych laboratoriach Wrocławskiego Parku Technologicznego. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl