wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianie w półfinale konkursu FameLab 2020

Dr inż. Jerzy Łątka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, fot. wroclaw.pl

FameLab to, firmowany przez British Council i Centrum Nauki Kopernik, konkurs dla popularyzatorów nauki. W gronie 20 półfinalistów są dwie osoby związane z wrocławskimi instytucjami badawczymi

Reklama

W tym roku konkurs organizowany jest w Polsce po raz 9. Zasady rywalizacji są proste: naukowiec ma trzy minuty, aby w interesujący sposób opowiedzieć o tym, czy się zajmuje na co dzień. Nie może przy tym posługiwać się multimediami, dopuszczalne są rekwizyty, które jest w stanie samodzielnie wnieść na scenę i obsłużyć.

To oferta dla osób, które nie tylko prowadzą badania, ale i chcą wiedzę rozpowszechniać. Nagrody w konkursie mają wymiar finansowy, a zwycięzca wystartuje w ogólnoświatowym finale FameLab w Wielkiej Brytanii. Mogą liczyć także na dodatkowe nagrody i stypendia.

W 2018 r. polską odsłonę FameLab wygrała doktorantka z Uniwersytetu Medycznego – Ruth Dudek-Wicher. Młoda badaczka została także laureatką projektu 30 Kreatywnych Wrocławia

Domy z kartonu

Do półfinału tegorocznej edycji FameLab zakwalifikował się dr inż. Jerzy Łątka, pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi on badania nad wykorzystaniem papieru w architekturze. Zobacz więcej o projektach i ideach promowanych przez wrocławskiego naukowca.

W gronie półfinalistów jest także dr Paulina Walencik, chemiczka z dyplomem uniwersytetów we Wrocławiu i w Brnie. Specjalizuje się w chemii nieorganicznej.

Finalistów 9. FameLab Poland poznamy 7 marca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama