4. Jak wrocławianie widzą miasto w czasach epidemii [WIDEO]

Takiego Wrocławia nie znaliśmy do tej pory. W ciągu paru dni w mieście zmieniło się bardzo wiele. Obejrzyjcie filmy nakręcone przez mieszkańców w ostatnich dniach. Warto.

Wrocław. W cieniu ciszy

23 marca 2020, Dawid Skoczylas i Rafał Ryziński. Poruszający obraz opustoszałego miasta, który warto obejrzeć z włączonym dźwiękiem. - Dziś będzie poważnie. W obliczu tragedii która spotkała nas wszystkich, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zrealizowaliśmy ten materiał wspólnie z Dawidem. Jeżeli choć jedna osoba zostanie w domu po obejrzeniu tego filmu, poczujemy ogromną satysfakcję – napisał na swoim kanale YouTube Rafał Ryziński. Zdjęcia realizowane były między godziną 9.00 a 15.00 w niedzielę.

Coronavirus in Wroclaw, Poland

23 marca 2020, Filip Heliasz. Film nagrany został między godziną 16.00 a 18.00.

#zostańwdomu Wrocław TimeLapse

24 marca 2020, 1zloty movie. Film pokazuje ilu ludzi faktycznie jest na ulicach Wrocławia tego dnia.

GENTELMEN`S JAZZ KONTRA VIRUS

22 marca 2020, Tomasz Krajewski. Wyjątkowy, „kwarantannowy” minikoncert na balkonie przy ul. Powstańców Śląskich.

Dużą popularnością w social mediach cieszył się również film udostępniony przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Jego twórcy zestawili ujęcia z czasów epidemii oraz wydarzeń, które miały miejsce we Wrocławiu wcześniej. A prezydent komentował to tak: Najważniejsze jest to, by w trudnych chwilach być wspólnotą. I pamiętajcie jak śpiewał Tomasz Lipiński: "Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie Jeszcze będzie przepięknie".

Wszystkie prezentowane filmy nagrane zostały przed wprowadzeniem obowiązujących od 25 marca dodatkowych ograniczeń w przemieszczaniu się. Jeśli nie musisz wychodzić - pozostań w domu!

Przeczytaj również, w jaki sposób robiąc w domu notatki, możemy pomóc wrocławskim naukowcom: Pamiętniki z czasów epidemii - ruszają badania naukowe