4. Wrocław solidaryzuje się z ofiarami ataków na Izrael i ich rodzinami

Wrocław solidaryzuje się z ofiarami ataków na Izrael i ich rodzinami

Redakcja www.wroclaw.pl,

Stadion Tarczyński Arena został podświetlony w barwy Izraela w poniedziałkowy wieczór fot. Oleksandr Poliakovsky

Brutalny atak Hamasu na Izrael rozpoczął się w sobotę (7 października), z samego rana. Media obiegła informacja o setkach zabitych i dziesiątkach wziętych do niewoli mieszkańcach Izraela…

Bojownicy Hamasu (Muzułmańskiego Ruchu Oporu, który jest palestyńską organizacją militarną i polityczną – uznawaną przez Unię Europejską i USA za terrorystyczną) nie tylko wdarli się do wielu izraelskich miast, ale też zrzucili na państwo izraelskie kilka tysięcy rakiet.

Liczba ofiar cały czas rośnie. Sytuacja w Izraelu  - jak podają media – wygląda dramatycznie. To największa – od wielu lat - i najbardziej zuchwała akcja Hamasu  wymierzona przeciwko Izraelowi.

Ramat Gan w Izraelu. Miasto partnerskie Wrocławia

Jednym z miast, którego mieszkańcy zostali zaatakowani, jest Ramat Gan położone blisko Tel Awiwu.

- Ramat Gan jest jednym z najstarszych partnerstw międzynarodowych Wrocławia: od 1997 roku - mówi Ewa Gołąb-Nowakowska, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Wiemy, że wśród uprowadzonych są także jego mieszkańcy – dodaje.

Solidaryzujemy się z ofiarami ataków

Polska, w tym Wrocław, solidaryzuje się z ofiarami ataków na Izrael i ich rodzinami.

Gdańsk:

Warszawa: