wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław ogłosił przetarg na realizację miejskiego programu teleopieki

System teleopieki ruszy jesienią UM Wrocław
System teleopieki ruszy jesienią

Już jesienią 500 wrocławskich seniorów będzie mogło skorzystać systemu teleopieki, który pomoże lepiej reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Reklama

- Program teleopieki dla seniorów jest kolejnym uzupełnieniem naszej miejskiej oferty dla najstarszych mieszkańców - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - To również odpowiedź na rosnące potrzeby seniorów w zakresie opieki i przeciwdziałaniu samotności, które potwierdziły wyniki przeprowadzonego dwa lata temu projektu pilotażowego. Wtedy teleopieką objętych zostało 110 pacjentów.

Korzyść dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Seniora

Do programu będą mogli przystąpić seniorzy po 60 roku życia posiadający Wrocławską Kartę Seniora. Otrzymają oni specjalne urządzenia mobilne z „przyciskiem życia - SOS” oraz stacjonarne urządzenia głośnomówiące. Przycisk życia umożliwi wezwanie natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Z kolei urządzenie głośnomówiące pozwoli skontaktować się z ratownikiem medycznym. Dodatkowo, dla 100 osób przewidziana jest usługa „zdalnego wsparcia psychologicznego - SOS plus”. Po wybraniu wykonawcy i podpisaniu umowy rozpocznie się rekrutacja do projektu.

Nieustannie naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Szczególną uwagę przywiązujemy do zapewnienia bezpieczeństwa związanego ze zdrowiem najstarszych wrocławian dlatego uruchamiamy program teleopieki dla wrocławskich Seniorów. Mamy nadzieję, że to przyczyni się do poprawy ich jakości życia.
Robert Bednarski, dyrektor Smart City w wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM


Z następnego etapu teleopieki cieszą się przede wszystkim seniorzy. Pani Emilia oraz pan Andrzej - uczestnicy projektu pilotażowego wskazują, że tego typu urządzenia są naprawdę proste w obsłudze oraz dają poczucie bezpieczeństwa.
- Wiem, że żyję w XXI w. i że trzeba dostosować się do nowej technologii. Siedząc w fotelu naciskałam przycisk na urządzeniu, które wysyłało informacje o pracy mojego serca do lekarza. Lekarz stwierdził, że nie mam arytmii, a była to dla mnie bardzo istotna kwestia. Ogólnie: te urządzenia to świetna sprawa! – przekonuje pani Emilia z Wrocławia.
- Po zakończeniu pilotażu postanowiłem, że chcę uczestniczyć w kolejnych odsłonach tego projektu. Co najważniejsze: dzięki temu programowi czułem się pewniej i bezpieczniej – dodaje pan Andrzej.
Projekt teleopieki potrwa łącznie 3 lata.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama