4. Green Force One wkroczył do akcji

Specjalna ciężarówka – przygotowana do odbioru odpadów zielonych ruszyła w trasę po mieście. W specjalnym bębnie mieli odpady zielone i dzięki temu jednorazowo może odebrać 12 ton śmieci.

Green Force One rozpoczął swoją misję w marcu i przez miesiąc zebrał ponad 350 ton odpadów zielonych.

–  Śmieci trafiają do bębna i tam  są rozdrabniane a następnie zagęszczane - mówi Seweryn Jochim, dyrektor ds. rozwoju usług komunalnych WPO Alba. – Dzięki temu jednorazowo można ich zabrać dużo więcej. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że bęben w którym mielone są zielone odpady jest szczelny i dzięki temu nie dochodzi do wycieków płynów na ulicę. Zawartość opróżniana jest dopiero w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK), skąd trafia do kompostowni. Nowoczesność w postaci Green Force One wkroczyła na uliczki Starego Miasta, Śródmieścia i Psiego Pola. Tam gdzie odpady zielone odbiera spółka WPO Alba. Green Force One na poszczególne ulice przyjeżdża raz na dwa tygodnie. – Na razie budzi sporą sensację wśród mieszkańców. Zwłaszcza dzieci cieszą się na widok nowej ciężarówki. Harmonogram kursów Green Force One znajdziecie tu.