wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zagłosuj dla dzieci i posłuchaj opinii mieszkańców o Wrocławiu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Praca z SP Tikuun Olam, klasa 2, „Mój świat”

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu plastycznego dla dzieci. Teraz organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Wrocławia do oddawania głosów na najlepsze, ich zdaniem, prace, których autorami są dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli. A jest w czym wybierać! 

Reklama

Do konkursu zgłoszono aż 152 kolaże, wyrażające ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”: 94 w kategorii przedszkola i 58 w kategorii szkoły podstawowe. Jest on elementem programu edukacyjnego „Wrocław – kochamy nasze miasto” – organizowanego we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wrocławia, pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia. Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest Wroclavia, powstające w sercu miasta centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem autobusowym.

Praca konkursowa: Publiczna SP Leonardo, grupa 1a, „Nasze miasto”

Praca konkursowa: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, grupa 7, „I love Wrocław”

Głosować można przez miesiąc

Głosowanie odbywa się poprzez stronę i potrwa do 18 kwietnia 2017 r. Wtedy zostanie wyłonionych dziesięć prac, na które padło najwięcej głosów (osobno dla obu kategorii wiekowych). Kolejne dziesięć prac wybierze jury, którego przewodniczącym jest znany wrocławski artysta plastyk Tomasz Broda, pozostałe osobyw jury to: Barbara Marusiak z Departamentu Edukacji UM Wrocławia, Małgorzata Woźniak – dyrektor Wroclavii, Anna Nawara – przewodnik miejski z TMW i Arkadiusz Franas – redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”.

Praca konkursowa: Przedszkole nr 94 Plastusiowy Domek, grupa IV, „Nasze piękne miasto”

Wyniki poznamy 26 kwietnia 2017 r.

Spośród wyłonionych 20 finalistów (dla każdej kategorii wiekowej osobno) jury zdecyduje o rozdziale nagród za I miejsce Grand Prix, II i III miejsce oraz przyzna siedem wyróżnień. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia 2017 r.
Pula nagród to 31 tys. zł – zobacz, co się na nią składa.

Zwycięskie prace z obu kategorii wiekowych zostaną wydane w formie pamiątkowej pocztówki
w nakładzie 5 tys. egzemplarzy i przeznaczone do publicznej dystrybucji.

Praca konkursowa: Złotnickie Centrum Edukacyjne, Grupa Starszaki, „Krasnalowy Wrocław”

Panel do głosowania, regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie.

Dzieci „ruszyły w miasto” z przewodnikiem

Wśród dodatkowych korzyści, związnych z udziałem w konkursie, organizatorzy zapowiadali nagrodę specjalną – czyli wizytę przewodnika miejskiego z Towarzystwa Miłośników Wrocławia, który poprowadzi bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku Wrocławia, dla 15 szkół i 15 przedszkoli, które jako pierwsze zgłoszą chęć udziału w konkursie. Takie zajęcia właśnie trwają i będą się odbywały do 15 kwietnia. Na załączonych w galerii zdjęciach  widać, jak chętnie w nich uczestniczą i dobrze się bawią.

 Zajęcia z przewodnikiem miejskim w Szkole Podstawowej nr 96, fot. Wroclavia

Warto dodać, że 100 pierwszych zgłoszonych do konkursu placówek otrzymało od organizatorów materiały dydaktyczne do samodzielnego przeprowadzenia zajęć.

Zobaczcie też, za co wrocławianie kochają Wrocław, na przygotownym przez Wroclavię filmiku: 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama