4. Wrocław i Dolina Pałaców w niemieckiej telewizji

Ponad 40-minutowy film opowiadający o Wrocławiu i Dolinie Pałaców koło Jeleniej Góry pokazała regionalna telewizja Hesji, należąca do sieci ARD.

Po Wrocławiu ekipę niemieckiej telewizji oprowadzali mieszkańcy miasta. Opowiadali o zabytkach, kulturze, rozrywkach, dużo uwagi poświęcono miejscom, gdzie można zjeść. Dziennikarze z Hesji wybrali się w rejs statkiem po Odrze, pokazali nawet ul. Mierniczą, która ze względu na swój charakter i zabudowę przyciąga filmowców z całego świata.
Drugą część reportażu wypełniły wizyty w pałacach i zamkach w okolicy Jeleniej Góry. I w tym fragmencie głównymi bohaterami byli właściciele zabytkowych obiektów, którzy opowiadali o ich przeszłości, odbudowie oraz dzisiejszych atrakcjach w pałacach i ich okolicy.
Film był prezentowany 23 października w regionalnej telewizji Hesji. Do obejrzenia TUTAJ.