4. Wrocław bez przemocy zainaugurowany w Kinie Nowe Horyzonty

Wrocław bez przemocy zainaugurowany w Kinie Nowe Horyzonty

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wrocław bez przemocy zainaugurowany w Kinie Nowe Horyzonty. Joanna Leja
Wrocław bez przemocy zainaugurowany w Kinie Nowe Horyzonty.

Wystartowała miejska kampania społeczna Wrocław Bez Przemocy. 25 listopada w Kinie Nowe Horyzonty premierowo zaprezentowano spot tegorocznej edycji wydarzenia. Data rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowa – 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

Inicjatorami akcji są Wydział Zdrowia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Wydział Promocji Miasta i Turystyki. Partnerami kampanii są m.in. piłkarski Śląsk, Kino Nowe Horyzonty i MPK Wrocław.

Czytaj więcej: Wrocław Bez Przemocy

Ich przedstawiciele spotkali się w czwartek 25 listopada, aby zainaugurować kampanię Wrocław Bez Przemocy.

Kampania Wrocław Bez Przemocy

Na zdjęciu Joanna Nyczak/Fot. Joanna Leja

– W imieniu swoim i prezydenta Wrocławia chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym w działania, pracującym na co dzień z ofiarami przemocy, poznającym bolesne historie, w które czasem trudno uwierzyć, że mają miejsce. To jest trudna i wymagająca praca, dlatego przy okazji kampanii chcieliśmy spotkać się z każdym, kto pomaga, bo ta praca jest ważna i nieoceniona – podkreśliła Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

Oficjalny spot kampanii Wrocław Bez Przemocy

Spot kampanii można również zobaczyć w internecie, w Kinie Nowe Horyzonty, w MPK, a wysłuchać w Radiu RAM i Radiu Rodzina.

– Przemoc towarzyszy nam od zawsze, w każdej przestrzeni i w życiu publicznym i niestety środowiskach domowych. Starajmy się, aby tej przemocy było coraz mniej w każdym zakresie, a my ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, żeby osobom, które doznają przemocy pomóc. Na pierwszej linii stoi zespół interdyscyplinarny, ja chciałbym podziękować szczególnie przewodniczącej tego zespołu pani Izabeli Pawłowskiej, której energia, zaangażowanie i dobroć pozwoliła na nawiązanie nowych kontaktów i na uzyskanie nowej energii do działań z przeciwdziałaniem przemocy – mówił Michał Szydłowski, zastępca dyrektora MOPS Wrocław.

Kampania Wrocław Bez Przemocy

Izabela Pawłowska i Michał Szydłowski/ fot. J.Leja

Po oficjalnej części wydarzenia i zaprezentowanym premierowym spocie kampanii wyświetlono film Poufne lekcje perskiego, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który musi udawać, że jest Irańczykiem, aby uniknąć egzekucji w obozie koncentracyjnym.