wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

WPT: Szkolenia i wsparcie dla innowacyjnych firm

Wrocławski Park Technologiczny

Jesteś przedsiębiorcą, który chce wdrażać innowacje? Możesz liczyć na 70 proc. dofinansowania dla usług, które pomogą je wprowadzić. Szkolenia i wsparcie w tym zakresie oferuje firmom Wrocławski Park Technologiczny.

Reklama

Przedsiębiorcy wdrażający innowacje bardzo często potrzebują dostępu do usług doradczych i wspierających rozwój działalności B+R+I w swoich firmach, naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Od dwóch tygodni mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują wdrożenie innowacji, mogą składać do PARP wnioski o dofinansowanie usług, które się do tego przyczynią i są wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu, w tym także przez Wrocławski Park Technologiczny. 

Dofinansowanie można uzyskać na dwa typy usług: doradcze w zakresie innowacji oraz na wsparcie innowacji.
Pierwsze to m.in. doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie transferu wiedzy, nabywania i ochrony wartości niematerialnych i prawnych oraz korzystania z nich, pomoc w komercjalizacji wyników badań, poszukiwaniu nowych rynków zbytu, partnerów naukowych i biznesowych.

Usługi wsparcia innowacji to przede wszystkim wynajem powierzchni biurowej oraz dostęp do laboratoriów, ale również testowanie i certyfikacja jakości, testowanie i badanie produktów, testy i optymalizacja technologii lub produkcji.

W przygotowaniu wniosku – zgodnie z wymogami formalnymi PARP – pomogą warsztaty przygotowane przez specjalistów z Wrocławskiego Parku Technologicznego. Uczestnicy dowiedzą się, czym dokładnie są usługi proinnowacyjne i jakie korzyści przynoszą firmie, z czego składa się wniosek oraz za co i jak przyznana zostanie ocena.

Warsztaty we Wrocławskim Parku Technologicznym przeznaczone są przede wszystkim dla osób zajmujących się obszarem innowacji lub B+R w mikro-, małych lub średnich firmach.

Szczegółowych informacji o organizowanym szkoleniu należy szukać na stronie www.technologpark.pl lub poprzez bezpośredni kontakt z Działem Badawczym Wrocławskiego Parku Technologicznego ([email protected] lub tel. 71 798 58 08 lub 71 798 58 75). Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Parku Technologicznym, 12 lutego (piątek), godz. 10.00-14.00, sala konferencyjna budynku BETA (ul. Klecińska 125). Obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected] lub tel. 71 798 58 08 lub 71 798 58 75.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama