wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Worki na liście na cmentarzu

Rozpoczął się gorący okres porządkowania grobów i cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zarząd Cmentarzy Komunalnych (ZCK), jak co roku, udostępnia worki, do których należy wyrzucać odpady zielone.

Już w zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które porządkowały groby swoich bliskich. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i po raz kolejny na Cmentarzach Komulanych we Wrocławiu zapanuje ład i porządek. Ponownie za darmo rozdawane będą 120 litrowe worki na liście oznaczone odpowiednim logo i napisem.

Zarządowi Cmentarzy Komulanych przede wszystkim zależy na odpowiedniej segregacji śmieci. Tak, aby rozdzielić odpady biodegradowalne (liście, zwiędłe kwiaty itp.) od reszty. W związku z wprowadzeniem ustawy „śmieciowej” na cmentarzach stanęły kontenery na plastik i szkło, do których odwiedzający cmentarze powinni wrzucać choćby stare znicze. Natomiast spakowane worki z liśćmi należy zostawiać z boku kontenerów.

Po worki należy zgłaszać się do biura na cmentarzach komunalnych, których we Wrocławiu jest sześć. Akcja potrwa do czasu wyczerpania zapasów.

Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl