4. Worki na liście na cmentarzu

Rozpoczął się gorący okres porządkowania grobów i cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zarząd Cmentarzy Komunalnych (ZCK), jak co roku, udostępnia worki, do których należy wyrzucać odpady zielone.

Już w zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które porządkowały groby swoich bliskich. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i po raz kolejny na Cmentarzach Komulanych we Wrocławiu zapanuje ład i porządek. Ponownie za darmo rozdawane będą 120 litrowe worki na liście oznaczone odpowiednim logo i napisem.

Zarządowi Cmentarzy Komulanych przede wszystkim zależy na odpowiedniej segregacji śmieci. Tak, aby rozdzielić odpady biodegradowalne (liście, zwiędłe kwiaty itp.) od reszty. W związku z wprowadzeniem ustawy „śmieciowej” na cmentarzach stanęły kontenery na plastik i szkło, do których odwiedzający cmentarze powinni wrzucać choćby stare znicze. Natomiast spakowane worki z liśćmi należy zostawiać z boku kontenerów.

Po worki należy zgłaszać się do biura na cmentarzach komunalnych, których we Wrocławiu jest sześć. Akcja potrwa do czasu wyczerpania zapasów.