4. Wieczorem i w nocy nad Wrocławiem mogą przejść gwałtowne burze z intensywnymi opadami
Burzowe niebo z rozłożystą błyskawicą Flick/Błażej Perdek
Burzowe niebo z rozłożystą błyskawicą

Prognozy meteorologiczne na weekend, jak na razie, sprawdzają się – we Wrocławiu jest słonecznie i gorąco. Ale taka pogoda ma swoje konsekwencje: burze z gradem. Meteorolodzy ostrzegają, że w niedzielę po godz. 19.00 i w nocy z niedzieli na poniedziałek może zagrzmieć.

Z 80-procentowym prawdopodobieństwem w niedzielę (13 sierpnia) po godz. 19.00 i w nocy nad Wrocławiem przejdą burze.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burzom mogą towarzyszyć spore opady deszczu (15–25 mm) i, miejscami, gradu.

Będzie też wiało, i to mocno. Jeśli więc wychodzicie wieczorem z domu, schowajcie pranie, zabezpieczcie ruchome przedmioty i zamknijcie okna.

Mimo nocnych burz prognozy na kolejne dni nie zmieniły się. Wciąż obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura w poniedziałek przekroczy 30 stopni Celsjusza.