wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wieczerza na cztery łapy – dołóż coś od siebie

Na święta Bożego Narodzenia bezdomnemu czworonogowi prezent może zrobić każdy z nas i to nie wychodząc z domu. Na www.dlaSchroniska.pl wystartowała bowiem właśnie kolejna edycja charytatywnej akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Udział w niej biorą również fundacje i schroniska z Dolnego Śląska.

Reklama

Choć do Bożego Narodzenia czasu zostało całkiem sporo, to wielu z nas już myśli o przedświątecznych zakupach i planuje wigilijne menu. W ferworze przygotowań warto jednak na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o zwierzętach. Co prawda dla nich Święta mają wymiar tylko symboliczny, jednak zima to w schroniskach czas, kiedy każdy dar jest szczególnie cenny i sprawia, że samotność staje się choć odrobinę bardziej znośna.

W zeszłym roku organizatorzy akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” przy pomocy internautów uzbierali dla bezdomnych zwierzaków dary o równowartości aż 28 tysięcy złotych. W tym roku czworonogom ponownie będzie można pomagać online za pośrednictwem platformy www.dlaSchroniska.pl – właśnie wystartowała tam kolejna edycja tej świątecznej inicjatywy. – Wiemy, że nie każdy ma czas i możliwość, by osobiście przekazać dary, dlatego zachęcamy do wspierania czworonogów przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronęl, a następnie w zakładce „Schroniska” kliknąć akcję „II Gwiazdka dla bezdomniaka”. Tam sami wybieramy już konkretną placówkę, którą chcemy wesprzeć i decydujemy, jaką karmę i w jakiej ilości sprezentujemy jej podopiecznym. Potem wystarczy już tylko dokonać zakupu – całość przebiega zupełnie jak w sklepie internetowym – tłumaczy Krzysztof Wojciechowski z Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi tę akcję. – Zwracamy uwagę na to, by do wyboru były karmy jak najlepszej jakości, ponieważ przebywające w schroniskach psy i koty mają szczególe potrzeby i żyją w trudnych warunkach – są narażone na stres i choroby, z którymi większość zwierząt żyjących w domach nie ma styczności – dodaje. Wspierając czworonogi przez www.dlaSchroniska.pl darczyńca płaci tylko za wybrany produkt i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, bo dostawa prezentów do schronisk jest bezpłatna i zajmują się nią organizatorzy.

Aby wesprzeć bezdomne psy i koty, wystarczy już kilkanaście złotych, a liczy się każdy gest. – Mimo że dla zwierząt Święta to „normalne” dni, podczas których czekają na nowy dom i kochającego opiekuna, to jednak możemy sprawić, żeby i dla nich ten czas był wyjątkowy i chociaż trochę radośniejszy. Nawet jeśli dla czworonogów Boże Narodzenie ma tylko symboliczny wymiar, to myślę, że dla darczyńców to doskonała okazja, aby przekonać się, że prezenty mogą mieć niezwykłą moc, bo zimą ich wartość jest zwielokrotniona, a radość obdarowanych pupili naprawdę ogromna – mówi Krzysztof Wojciechowski z Fundacji NaszeZoo.pl. Za pośrednictwem platformywww.dlaSchroniska.pl świąteczne zakupy dla czworonogów można robić aż do 24 grudnia.

Do 29 listopada bezdomne zwierzaki można także wesprzeć stacjonarnie – w tym czasie w wybranych sklepach sieci Piotr i Paweł odbywać się będzie zbiórka karmy. W województwie dolnośląskim udział w niej biorą supermarkety we Wrocławiu (ul. Dokerska 2a, ul. Krzywoustego 110-118, ul. Powstańców Śląskich 95, ul. Ślężna 130-134, ul. Świeradowska 51/57) oraz Lubinie (ul. Zwierzynieckiego 3).

W województwie dolnośląskim wesprzeć można wrocławskie schronisko, działającą we Wrocławiu Fundację Węgielek, Fundację dla zwierząt „Podaj Łapę” z Lubina albo Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama