4. Wesołego Alleluja! [PRZECZYTAJ NOWY BIULETYN]

Miasto nie zwalnia tempa, po wybudowaniu nowych tras tramwajowych na Nowy Dwór i Popowice, ruszają kolejne duże inwestycje. Za dekadę sieć tramwajowa we Wrocławiu może być dłuższa o 25 kilometrów. W tym numerze biuletynu możecie sprawdzić na mapie, gdzie planowane są nowe trasy autobusowo-tramwajowe. A z okazji nadchodzącej Wielkanocy życzymy pełnych pokoju i nadziei świąt w gronie najbliższych.

biuletyn-miejski-wroclaw_pl Nr13 174 2024.pdf from Wroclaw

O czym jeszcze piszemy?

Rozlicz PIT we Wrocławiu do 30 kwietnia

Ponad 550 tysięcy PIT-ów rozliczono w 2023 roku we Wrocławiu. Dochody dla miasta z ich tytułu wyniosły 1,7 mld złotych (to około 30 procent całego budżetu). Co zyskują mieszkańcy, jeśli złożą swoje zeznania podatkowe w stolicy Dolnego Śląska?

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Pani Iwona mieszka we Wrocławiu i tu rozlicza swój PIT - wie, że to dzięki tym pieniądzom miasto się rozwija Grzegorz Rajter

Blisko 100 ha terenów zielonych we Wrocławiu!

Zieleń blisko mieszkańców, w ich codziennym otoczeniu, w drodze do pracy, szkoły, przy bloku, dostęp do parków czy skwerów w odległości 300 m od miejsca zamieszkania, a także rozszczelnianie betonowych przestrzeni – to jeden z priorytetów miasta na najbliższe lata. Oto nowy program Zielone Płuca Wrocławia.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: W tym roku rozpocznie się I etap prac w Ogrodach Szczytnickich - nasadzonych zostanie 536 drzew Wrocławskie Inwestycje

MOPS pilnie szuka rodzin zastępczych dla dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu pilnie poszukuje rodzin zastępczych do opieki nad dziećmi, które są lub będą musiały trafić do domów dziecka. Aktualnie ponad 400 dzieci przebywa w domach dziecka, z tego ponad 100 to maluchy poniżej 10. roku życia, które bardzo potrzebują mamy i taty.

Czytaj na s. 7

Powiększ obraz: Małgorzata Wójcik stworzyła rodzinę zastępczą dzieciom z domu dziecka, by dać im dom pełen miłości Marek Księżarek

100 kamienic i 70 dziedzińców zyska nowe oblicze

Wrocław kontynuuje program kompleksowej rewitalizacji i modernizacji zasobu komunalnego. Do sieci ciepłowniczej i gazowej podłączono już ponad 300 budynków, a do końca bieżącego roku liczba ta wzrośnie do 400. Czas na kolejne etapy prac, dzięki którym kamienice odzyskają blask, a podwórka staną się funkcjonalne.

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: Nagrodzona rewitalizacja 120-letniej kamienicy przy ul. biskupa Tomasza Tomasz Hołod
Nagrodzona rewitalizacja 120-letniej kamienicy przy ul. biskupa Tomasza

Te drogi przejdą wielką metamorfozę

Powstańców Śląskich, Pułaskiego, Gajowicka czy Szczytnicka – m.in. te ulice będą jak nowe. Trwa projektowanie ich generalnych remontów. Absolutną zmianą jakościową będzie druga nitka na Jagodno uzupełniająca budowaną Trasę Autobusowo-Tramwajową. Każda z tych inwestycji uwzględnia zieleń, potrzeby rowerzystów i pieszych. Warto zaznaczyć, że poniżej wymieniamy tylko część ulic, które miasto będzie modernizować lub rozbudowywać. Nie ma tu choćby takich, które przejdą kompleksową wymianę nawierzchni. To niezależny program, któremu np. tej wiosny podlega 15 ulic.

Czytaj na s. 14-15

Powiększ obraz: W tym roku zakończy się projektowanie przebudowy ul. Koszarowej Wrocławskie Inwestycje
W tym roku zakończy się projektowanie przebudowy ul. Koszarowej

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

LEŚNICA: MOS przy Kieleckiej ma wielofunkcyjne boisko

Było uroczyste przecięcie wstęgi, koncert wychowanek i krótki występ cheerlederek. W poniedziałek 19 marca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy ul. Kieleckiej na Złotnikach otwarte zostało nowe, wielofunkcyjne boisko.

Czytaj na s. 13

PRZEDMIEŚCIE ŚWIDNICKIE: Las kieszonkowy wyrośnie przy SP na Podwalu

W pierwszy dzień wiosny (21.03) przy Szkole Podstawowej nr 71 odbyło się sadzenie lasu. Będzie złożony z rodzimych gatunków drzew i krzewów. Nie będzie duży, ale dzięki zastosowaniu metody japońskiego botanika Akiry Miyawakiego, ma rosnąć znacznie szybciej.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Brochowskie wianki wielkanocne
  • „Porusz serce”: defibrylatory dla szkół
  • Poznaj NGO: Małe organizacje od wielkich zadań
  • Na wybory za darmo i dodatkowa ulga
  • Miał bronić miasta, a stał się pomnikiem dla brata
  • W symulatorze starości poczuli się jak seniorzy
  • Wielkie gwiazdy przyjadą do Wrocławia
  • Rowerem na zdrowie, dla wygody, bardziej eko
  • Więcej niż piłka: jak pomaga WKS Śląsk
  • Wrocławska Krzyżówka