We Wrocławiu rozpoczęło się Forum Polskiej Organizacji Turystycznej

W rozpoczynającym się 15 listopada Forum POT-ROT-LOT udział bierze ponad 120 specjalistów branży turystycznej, fot. UM Wrocław

Prawie 120 osób z Polski oraz szefowie zagranicznych ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej omawia we Wrocławiu najważniejsze wyzwania branży turystycznej. To także doskonała okazja, aby lepiej poznali stolicę Dolnego Śląska.

Polska Organizacja Turystyczna to rządowa agencja, której misją jest promocja Polski – w kraju i na świecie. Forum to cykliczne spotkanie z udziałem władz POT i przedstawicieli organizacji regionalnych (ROT) i lokalnych (LOT).

Forum we Wrocławiu planowane było na rok 2020, lecz pandemia koronawirusa wymusiła zmianę terminu. W trwającym od 15 listopada serii dyskusji i narad po raz pierwszy biorą udział reprezentanci Wrocławskiej Organizacji Turystycznej, która ukonstytuowała się zaledwie przed tygodniem. Wydarzenie potrwa do środy, 17 listopada.

Obradom przewodniczy Rafał Szlachta, prezes POT, a Wrocław reprezentuje Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia

Narada dyrektorów Zagranicznych Ośrodków POT

Równolegle trwa narada dyrektorów Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Do Wrocławia przyjechała cała branża, osoby, które są odpowiedzialne za kreowanie wizerunku turystycznego Polski, za strategie promocyjne w kraju i za granicą – mówi Alfred Wagner, zastępca dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Urząd Miejski Wrocławia oraz Dolnośląski Urząd Marszałkowski są partnerami współorganizującymi Forum POT - ROT - LOT.

– To spotkanie to także rodzaj promocji turystycznej miasta. Szefowie zagranicznych ośrodków POT oraz tych w innych rejonach Polski, mają doskonałą okazją, aby jeszcze lepiej poznać Wrocław. Pytani o nasze miasto będą wiedzieli, co polecić, jak zachęcić do przyjazdu do Wrocławia – podkreśla Alfred Wagner.

fot. UM Wrocław