wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wakacyjne remonty szkół. Zobacz, które placówki przejdą renowację przed nowym rokiem szkolnym [WIDEO]

Paweł Szeremeta,
Jedną ze szkół, która w wakacje przejdzie remont, jest SP nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich fot. UM Wrocław
Jedną ze szkół, która w wakacje przejdzie remont, jest SP nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich

W około 80 wrocławskich szkołach i 17 żłobkach ekipy remontowe ruszą do pracy. Puste placówki to najlepszy czas, by malować, odświeżać, wymieniać i naprawiać. Sprawdź, w których żłobkach, przedszkolach i szkołach zaplanowano wakacyjne remonty.

Reklama

Sporo pracy w wakacje

W tym roku letnie roboty remontowo–budowlane prowadzone będą w blisko 80 placówkach oświatowych oraz we wszystkich 17 publicznych żłobkach. Na ten cel miasto przeznaczy ok. 63 mln złotych.

Większość z tych prac ukończona zostanie do września, przed pierwszym dzwonkiem szkolnym. Reszta do końca 2022 r. lub 2023 r.

Największe remonty w szkołach i przedszkolach realizowane będą przez Zarząd Inwestycji Miejskich (ok. 58 mln złotych). Obejmą one m.in.: remonty i przebudowy pomieszczeń szkolnych, boisk, sanitariatów czy instalacji elektrycznej, a także remonty toalet, portierni, węzłów żywieniowych, jak i dostosowanie budynków do wymogów przepisów przeciwpożarowych.

- Wydatki na utrzymanie placówek oświatowych i ich remonty stanowią ogromną część miejskiego budżetu. To inwestycje, które z pewnością zaprocentują, dlatego tak zależy nam, by w ramach możliwości na bieżąco realizować w nich niezbędne prace budowlane. A jak wiadomo, wakacje to idealny czas na tego typu inwestycje
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Malują, odświeżają, wymieniają. Zakres prac w szkołach

Dodatkowo na prace remontowe prowadzone w 2022 r. przez same placówki, miasto przeznaczyło ok. 4,3 mln zł. To ok. 700 tys. więcej niż w roku ubiegłym. I właśnie przeważająca ich część zrealizowana zostanie w trakcie letnich wakacji. Będzie to m.in.:

– Te prace z pewnością poprawią komfort w naszych placówkach oświatowych. Będą one bardziej nowoczesne i przestronne – mówi Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edkukacji UM we Wrocławiu. – Przeznaczając coraz większe kwoty na tego typu remonty chcemy zapewnić uczniom i nauczycielom jak najlepsze warunki nauki i pracy – dodaje. Tego typu prace prowadzone są już m.in.: w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Remontowana jest u nas jedna z sal dydaktycznych, która docelowo będzie pracownią języka polskiego z zapleczem dydaktycznym. Na początku ekipa budowlana musiała zerwać boazerię, która pamiętała jeszcze lata 70. Docelowo sala będzie pomalowana na jasny kolor, położone zostaną nowe kafle, wstawione szersze drzwi. Wymieniona zostanie też instalacja elektryczna
Teresa Bartnicka-Romanowska, dyrektorka placówki

Większość tych prac ukończona zostanie do końca sierpnia 2022 r.

Dodatkowo, trwa budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Asfaltowej oraz układu drogowego w ul. Asfaltowej i Lutosławskiego. (koszt ok. 60 mln złotych), a także budowa przedszkola przy ul. Hallera (koszt ponad 16,5 mln złotych). Te inwestycje zakończone zostaną w 2023 r.

Remonty we wrocławskich żłobkach

Wakacyjne remonty i prace budowlane obejmą też miejskie żłobki. We wszystkich placówkach odmalowane zostaną kuchnie oraz większość sal i korytarzy. Przeprowadzone będą również drobne prace konserwatorskie. W niektórych z nich remontowane będą też instalacje CO, węzły ciepłownicze, pompy ścieków oraz wymieniane zostanie oświetlenie na ledowe.

– Jesteśmy także w trakcie procedur przetargowych na montaż instalacji fotowoltaicznej w żłobku przy ul. Drukarskiej i ul. Wieczystej. Także na gruntowne remonty czerech sal w żłobkach przy ul. Kłodnickiej oraz przy ul. Hubskiej – mówi Iwona Bugajska, dyrektor Wrocławskiego Zespołu Żłobków.

Koszt wakacyjnych remontów we wrocławskich żłobkach wyniesie ok. 800 tys. złotych.

Nadal trwa budowa żłobka nr 17 przy ul. Sołtysowickiej oraz gruntownie przebudowywany jest żłobek nr 5 przy ul. Dokerskiej. Obie placówki rozpoczną działalność 2 listopada br. Koszt prac to ok. 23 mln złotych.

Przykładowe remonty ZIM, które zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego:

Galeria zdjęć

Przykładowe roboty budowlane ZIM, w trakcie realizacji, które zakończą się do końca 2022 r. i w 2023 r.:

 Przykładowe remonty prowadzone przez placówki:

Przykładowe remonty w żłobkach:

Źródło: materiały Wydziału Komunikacji Społecznej UMW

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl