wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wakacje we Wrocławiu [29-31 sierpnia]

Wakacje kończą się ciepłymi dniami. To okazja nagromadzenie w plenerze energii na długie miesiące roku szkolnego. W ostatnie dni kanikuły warto także wybrać się do kina i muzeum.

Reklama

Bezpłatnie na piłkę albo na boks

Do końca sierpnia, czyli jeszcze w najbliższą środę, można skorzystać z bezpłatnych treningów piłkarskich z Football Academy. Treningi wakacyjne odbywają się w godzinach 17.30-19.00 na boisku przy ZPO nr 3, ul. Borowska 101. W ramach zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską zawarte jest ubezpieczenie, sprzęt oraz woda do picia.

Bezpłatne treningi piłkarskie z Football Academy

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 10 sierpnia 2016 do 31 sierpnia 2016

Miejsce Boisku przy ZPO nr 3

Zobacz

Bezpłatne treningi boksu organizowane są od poniedziałku do piątku, do końca sierpnia, w UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław, przy ul. Parkowej 10. Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Zabawy z historią w tle

Muzeum Miejskie we Wrocławiu zaprasza na codzienne spacery z przewodnikiem po Rynku i jego okolicy.

Bezpłatne spotkania trwają około godziny. W tym roku tematem przewodnim są historie z przeszłości mrożące krew w żyłach, przewodnik opowiada o strachach, przerażających postaciach i wydarzeniach z ostatnich kilkuset lat.

Spacery w tym tygodniu odbędą się jeszcze tylko we wtorek i w środę w godz. 9-13. Udział należy wcześniej uzgodnić z Działem  Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347 – 16 – 96 w. 332 lub mailem [email protected] (należy czekać na potwierdzenie zwrotne). Jak w starożytnym Rzymie W realia starożytnego Rzymu najmłodsi przeniosą się podczas warsztatów w Muzeum Archeologicznym w Arsenale Miejskim, w środę w godz. 10-14. Uczestnicy poznają codzienność sprzed tysięcy lat, mogą nawet oglądać rzeczy z tamtego okresu. Wśród atrakcji jest np. gra planszowa, przy której bawili się mieszkańcy Imperium Rzymskiego. Zajęcia w Muzeum Miejskim są przeznaczone głównie dla grup zorganizowanych, ale osoby indywidualne mogą do nich dołączyć. Aby wziąć w nich udział należy skontaktować się z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071 347 16 96 w. 332 oraz mailem: [email protected] (należy czekać na potwierdzenie zwrotne).

Najfajniej nad wodą

Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu.

Sierpniowe pogodne dni tylko trochę ustępują temperaturami lipcowym upałom. Nawet w takich okolicznościach nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach.
Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Miejsce do kąpieli - Jeziorowa

W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 4 czerwca 2016 do 4 września 2016

Miejsce Miejsce do kąpieli - Jeziorowa

Zobacz

Sprawdź się na Wyspie Przygody

Szukający bardziej aktywnych form wypoczynku powinni wybrać Wyspę Przygody, czyli park linowy na Wyspie Opatowickiej. Do dyspozycji odwiedzających jest siedem tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, przeszkód.
Dzięki platformom, linom, tyrolkom do pokonania między drzewami jest nawet tysiąc metrów. Najsprawniejsi potrzebują na to co najmniej dwóch godzin. Najprostsze trasy przeznaczone są dla trzylatków, górnej granicy wieku nie ma.
Wyprawa na Wyspę Przygody to przede wszystkim bezpieczna, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i zieleni. Każdy uczestnik zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę). Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy stale czuwa grupa instruktorów.
Na terenie Wyspy Przygody są odpowiednio zaaranżowane przestrzenie do zabawy, w których można zorganizować przyjęcia, jedna jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla 6-12-latków.
Park linowy jest czynny w weekendy w godz. 9-19, w dni powszednie w godz. 10-18. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł. Kasa i wejście do parku linowego znajdują się przy ul. Braci Gierymskich, w pobliżu jazu opatowickiego.

Premierowe wakacje w kinie

Latem nie zapomniano o nowych filmowych propozycjach dla najmłodszych i młodzieży. W kinach ciągle oglądać można „BFG” w reżyserii Stevena Spielberga oraz „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”. Jeszcze w lipcu swoją premierę miał „Szajbus i pingwiny”, wzruszająca, fabularna historia psa Szajbusa oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie (dubbing)

Animacja / Komedia
Termin od 26 sierpnia 2016 do 1 września 2016

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz


Do kin wrócili Maniek, Diego i Sid, bohaterowie „Epoki lodowcowej”, w nowej odsłonie z podtytułem „Mocne uderzenie”.
W repertuarach wrocławskich kin jest także najnowsza animowana adaptacja „Robinsona Crusoe”. W tej wersji perypetie rozbitka pokazywane z perspektywy zwierząt zamieszkujących bezludną wyspę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl