wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wakacje we Wrocławiu: 22-28 sierpnia [WYDARZENIA]

Między kompletowaniem podręczników i wyprawki szkolnej warto zaplanować jeszcze chwilę na odpoczynek i relaks. We Wrocławiu jest na to wiele okazji.

Reklama

Najfajniej nad wodą

Sierpniowe pogodne dni tylko trochę ustępują temperaturami lipcowym upałom. Nawet w takich okolicznościach nic nie wygra z ochotą na zabawę nad wodą. We Wrocławiu jest kilka kąpielisk i basenów, gdzie można bezpiecznie popływać. Ostatnio otwarto kolejne – na Oporowie i Pawłowicach.
Poza nimi od początku czerwca na miłośników wodnych zabaw czekają kąpieliska Morskie Oko, Królewiecka i Glinianki. Otwarte jest już prywatne kąpielisko w dawnej kopalni piasku w Paniowicach. Do dyspozycji wrocławian i gości są baseny na Kłokoczycach.

Lista kąpielisk i basenów we Wrocławiu.

Bezpłatnie na piłkę albo na boks

W środy i piątki można skorzystać z bezpłatnych treningów piłkarskich z Football Academy. Treningi wakacyjne odbywają się w godzinach 17.30-19.00 na boisku przy ZPO nr 3, ul. Borowska 101. W ramach zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską zawarte jest ubezpieczenie, sprzęt oraz woda do picia.

Bezpłatne treningi piłkarskie z Football Academy

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla dzieci / Wakacje 2016
Termin od 10 sierpnia 2016 do 31 sierpnia 2016

Miejsce Boisku przy ZPO nr 3

Zobacz

Bezpłatne treningi boksu organizowane są od poniedziałku do piątku, do końca sierpnia, w UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław, przy ul. Parkowej 10. Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Aktywny sierpień na Stadionie Wrocław

Oprócz spacerów, biegów, jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolkach, codziennie na otwartej esplanadzie stadionu, w tym miesiącu przygotowano specjalne zajęcia w plenerze.

Aktywny sierpień na Stadionie Wrocław

Zajęcia sportowe / Zawody / W plenerze / Dla wszystkich / Wakacje 2016
Termin od 2 sierpnia 2016 do 30 sierpnia 2016

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Będą to m.in. zajęcia outdoorowe z klubem fitness Funfit II, spotkania z grupą Wrocław na Rolkach czy wakacyjny turniej na Torze Kartingowym Le Mans. W połowie miesiąca odbędzie się także amatorski wyścig rowerowy Skoda Wrocław Bike Challenge.
W każdy czwartek sierpnia o godz. 19.00 można pojeździć z kilkukrotnym mistrzem Polski na rolkach – Kubą Kościukiem

Sprawdź się na Wyspie Przygody

Szukający bardziej aktywnych form wypoczynku powinni wybrać Wyspę Przygody, czyli park linowy na Wyspie Opatowickiej. Do dyspozycji odwiedzających jest siedem tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, przeszkód.
Dzięki platformom, linom, tyrolkom do pokonania między drzewami jest nawet tysiąc metrów. Najsprawniejsi potrzebują na to co najmniej dwóch godzin. Najprostsze trasy przeznaczone są dla trzylatków, górnej granicy wieku nie ma.
Wyprawa na Wyspę Przygody to przede wszystkim bezpieczna, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i zieleni. Każdy uczestnik zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę). Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy stale czuwa grupa instruktorów.
Na terenie Wyspy Przygody są odpowiednio zaaranżowane przestrzenie do zabawy, w których można zorganizować przyjęcia, jedna jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla 6-12-latków.
Park linowy jest czynny w weekendy w godz. 9.00-19.00, w dni powszednie w godz. 10.00-18.00. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł. Kasa i wejście do parku linowego znajdują się przy ul. Braci Gierymskich, w pobliżu jazu opatowickiego.

Capitol od środka i potańcówki

Już 1 sierpnia Teatr Muzyczny Capitol otwiera się po wakacjach i proponuje mnóstwo atrakcji – potańcówki, zwiedzanie teatru z przewodnikiem i Czytanie na dywanie dla najmłodszych. W sierpniu będą też seanse relaksacyjne na zielonym tarasie (Uspokój się, jesteś w teatrze). W ofercie m.in. zwiedzanie teatru oraz spotkania z książką, czyli Czytanie na dywanie. Dla starszych – sobotnie potańcówki. 

Sierpień w Capitolu

Koncert / Eventy / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin od 1 sierpnia 2016 do 31 sierpnia 2016

Miejsce Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Zobacz

Słoneczna Strona Sztuki – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza dzieci, które w czasie lata zostają w mieście na BEZPŁATNE warsztaty edukacyjne Słoneczna Szkoła SztukiTo spotkania teatralne i plastyczne, które odbywają codziennie przez tydzień od 22 do 26 sierpnia w godz. 9.00-13.00.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 6-13 lat, z domów dziecka, rodzin zastępczych, dzieci z rodzin wielodzietnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowym kryterium rekrutacji jest dochód miesięczny na członka rodziny – około 1000 zł netto.
Zajęcia są bezpłatne. Zapisy prowadzone są przez formularz na stronie WCTD.
Kontakt: 661 136 434, 71 3418002; [email protected].

Wakacyjne premiery kinowe

Latem nie zapomniano o nowych filmowych propozycjach dla najmłodszych i młodzieży. W kinach ciągle oglądać można „BFG” w reżyserii Stevena Spielberga oraz „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”. Jeszcze w lipcu swoją premierę miał „Szajbus i pingwiny”, wzruszająca, fabularna historia psa Szajbusa oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Do kin wrócili Maniek, Diego i Sid, bohaterowie „Epoki lodowcowej”, w nowej odsłonie z podtytułem „Mocne uderzenie”.
W repertuarach wrocławskich kin jest także najnowsza animowana adaptacja „Robinsona Crusoe”. W tej wersji perypetie rozbitka pokazywane z perspektywy zwierząt zamieszkujących bezludną wyspę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama