wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. W lutym do szkoły, w marcu do przedszkola

Rekrutacja do podstawówek zaczyna się w tym roku 14 lutego, a do przedszkoli – 20 marca. Wtedy zacznie działać system w internecie na www.rekrutacje.edu.wroclaw.pl. Uwaga! Ten numer to niezbędnik dla wszystkich kandydatów do przedszkoli i szkół oraz ich rodziców. Uwaga! Więcej punktów w naborze dzięki programowi Nasz Wrocław.

Reklama

Biuletyn-miejski-wroclaw_pl Nr-5-166-2024.pdf from Wroclaw
Ponadto w tym numerze przeczytacie o zielonych inwestycjach, seniorach z wrocławskiego ogrodu zoologicznego i kolejnych miejskich inwestycjach. A receptę na pogodną starość ma dla was sama DJ Vika. Przeczytajcie koniecznie!

Zobacz TOP zielonych inwestycji we Wrocławiu

Wrocław nieustannie się zazielenia. W ostatnich latach przybyło mnóstwo nowych terenów zielonych, także w ścisłym centrum. A kolejne już są realizowane! Dzięki wydanym milionom na przemianę tych miejsc, wrocławianie zyskali (bądź zyskają) kolejne miejsca spotkań i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Czytaj na s. 4

Babcia Tammy, Dziadek Bolek. Oto seniorzy z zoo

W przypadku zwierząt liczba lat może być myląca. 15-letni tygrys sumatrzański jest już starszym panem, tymczasem żółw słoniowy w tym samym wieku to jeszcze dziecko, które dojrzałość płciową osiągnie dopiero koło czterdziestki. Które zwierzęta w naszym zoo są najstarsze? Jak się mają? Jak dbają o nie opiekunowie? Odpowiadamy.

Czytaj na s. 5

Jakie wyzwania czekają MPK Wrocław w 2024 roku?

Remonty sieci trakcyjnej i torowisk, zwiększenie zatrudnienia i co za tym idzie, poprawa punktualności komunikacji, modernizacja zajezdni czy unowocześnienie taboru. To tylko niektóre z wyzwań stojących przed MPK Wrocław. Przewoźnik zdradza nam swoje plany na 2024 rok. Przeczytajcie.

Czytaj na s. 7

Na 15 ulicach szybko odnowią nawierzchnie

Wrocław kontynuuje program Szybkiej Wymiany Nawierzchni. Szuka firm, które już w marcu wejdą na 15 ulic i na wskazanych 22 odcinkach wymienią nawierzchnię. W sumie prace obejmą blisko 12 kilometrów dróg. Dodatkowo miasto, jak co roku, zaplanowało też wiosenne łatanie ubytków na wrocławskich ulicach.

Czytaj na s. 8

Superagent wolontariatu poszukiwany – zgłoś się!

W pomaganiu innym widzą dużą wartość. Z radością podejmują się różnych działań na rzecz potrzebujących zarówno w swoim środowisku szkolnym, jak i lokalnym. Uczniowie wrocławskich szkół, zaangażowani w działalność społeczną, po raz kolejny zostaną wyróżnieni w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”.

Czytaj na s. 16

Kto tańczy, ten się nie starzeje – wie to DJ Vika

W Dolnośląskim Centrum Filmowym podczas specjalnego pokazu dokumentu „Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt, najstarsza w Polsce didżejka, zachwyciła życiową mądrością i optymizmem. – Ja jestem człowiekiem wolnym, nikomu nie muszę się podobać, bo po 80. już nie biorą – żartowała ze sceny.

Czytaj na s. 18

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

TARNOGAJ: Od 1 lutego trzy ulice będą jednokierunkowe

Na Tarnogaju dobiegają końca prace nad wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania. W poniedziałek 12 lutego na siedmiu ulicach osiedla zaczną obowiązywać opłaty za postój. Ale już od czwartku 1 lutego zmienia się organizacja ruchu na trzech ulicach tego osiedla.

PRZEDMIEŚCIE ŚWIDNICKIE: MDK przy ulicy Kołłątaja wraca po remoncie

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika od lutego będzie znów działał w odnowionej siedzibie przy ul. Kołłątaja 20. Budynek spełnia już wszystkie wymogi techniczne. Obecnie trwają tu prace porządkowe, a pracownie zyskują wyposażenie.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym numerze biuletynu

 • Z pieczy zastępczej do własnego „M”
 • A ty pobrałeś Wrocławską Kartę Dawcy?
 • Uwaga! Za wjazd do centrum nie będzie opłat
 • Kolejne zabytkowe mosty idą do remontu
 • Będzie asfalt na Powstańców Śląskich
 • Ruszyła budowa trasy pieszo-rowerowej nad Oławą
 • Polanowice – Poświętne – Ligota: Zielone tereny łączą tu pokolenia
 • Podaruj ubrania i buty kobietom ze schroniska
 • Wkrótce zaczyna się Święto Fotografii
 • „Złote płyty” od NASA od 3.02 w Capitolu
 • To był kubeł zimnej wody dla Ślęzy
 • SMS – nauka i sport w jednym szeregu

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl [KLIKNIJ TUTAJ]

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl