wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W czerwcu rusza budowa kanalizacji na osiedlach Jerzmanowo i Jarnołtów

W tej chwili wykonawca organizuje zaplecze budowy.(zdjęcie ilustracyjne)

Inwestycja obejmuje budowę 12 kilometrów sieci kanalizacyjnej, 2 przepompowni ścieków, przebudowę ponad 2 km sieci wodociągowych oraz 11 km dróg. Prace warte ponad 57 mln złotych mają ruszyć w czerwcu.

Reklama

– Mam dobre wieści dla mieszkańców osiedli Jerzmanowo i Jarnołtów. W czerwcu ruszają tam prace w terenie przy budowie kanalizacji sanitarnej – zapowiedział podczas codziennego raportu prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Przetarg na budowę kanalizacji MPWiK ogłosiło jesienią 2019 r. Było wielu zainteresowanych wykonawców, pojawiły się dziesiątki zapytań od firm, dlatego termin przetargu został wydłużony. W końcu po wyborze wykonawcy, całej procedurze prawnej i otrzymaniu wszystkich potrzebnych decyzji administracyjnych, wykonawca prac rusza w teren.

W tej chwili firma AG SYSTEM Sp. z o.o., która wygrała przetarg, tworzy w tamtym rejonie zaplecze dla budowy oraz aktualizuje projekty organizacji ruchu na czas prac (o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco). W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone w ul. Płużnej, następnie w ul. ks. B. Domańskiego i A. Kośnego.

Mapa inwestycji


(kliknij, aby powiększyć) 

Realizacja zadania podzielona jest na 4 etapy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem termin zakończenia prac to początek 2022 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 57 mln zł.

Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociąg na osiedlach Jerzmanowo i Jarnołtów realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE pn. „Docelowe rozwiązanie gospodarki ściekowej dla miasta Wrocławia – Faza I”. Dofinansowanie zostało udzielone z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama