wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Poszalej z prędkością… na torze kartingowym! Le Mans w BetterPoints!

Ponad 3500 wrocławian podjęło Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ i za swoje ekologiczne wybory transportowe otrzymuje wejściówki do najciekawszych miejsc w mieście. Po przerwie do listy atrakcji dołączy tor kartingowy Le Mans na Stadionie Wrocław. Vouchery będą do zdobycia od wtorkowego (25.10) popołudnia!

Reklama

Ponad 830 tysięcy kilometrów – taki dystans od początku trwania projektu pokonali uczestnicy Wrocławskiego Wyzwania: MOBILNOSĆ za pomocą ekologicznych środków transportu. Dzięki zastąpieniu auta spacerem, jazdą na rowerze i komunikacją miejską udało nam się zaoszczędzić ponad 150 ton dwutlenku węgla! Nasza akcja trwa dalej i dla jej uczestników mamy nowe nagrody.

Od 25 października w BetterPoints również tor kartingowy Le Mans!

Po przerwie do programu wraca tor kartingowy Le Mans na Stadionie Wrocław. Jest to jeden z najdłuższych tego typu torów w Polsce i jedyny taki zadaszony. Można się na nim rozpędzić nawet do 60 km/h. Dzięki oświetleniu można się na nim ścigać także po zmroku. Tor czynny jest cały tydzień w godzinach 10.00-23.00. Do dyspozycji jest 30 gokartów, przeznaczonych dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Dla osób w wieku od 4 do 15 lat przygotowany jest specjalny, oddzielny tor. Najmłodsi mają tam do dyspozycji nieco wolniejsze modele. Nowością na torze są gokarty dwuosobowe, czyli jazda w tandemie. 

Na torze działa system pomiarów czasów poszczególnych zawodników. Jest to świetna opcja dla wielbicieli rywalizacji. Najlepsze czasy, w jakich poszczególni zawodnicy pokonali jedno okrążenie, są wciąż aktualizowane – niewykluczone, że następny rekord będzie należeć właśnie do Ciebie. 

Podejmij wyzwanie!

Projekt BetterPoints – Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ polega na nagradzaniu wrocławian wyborem innego niż samochód środka transportu. Za pomocą aplikacji BetterPoints użytkownicy, rejestrując swoje codzienne trasy, zbierają punkty, które następnie wymieniają na nagrody od Partnerów projektu. Dzięki temu pragniemy wpłynąć na zmianę zachowań mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego.

Czym wrocławscy użytkownicy programu dojechali najdalej? Okazuje się, że rowerem. Od początku projektu (czyli od kwietnia) do teraz użytkownicy aplikacji pokonali na rowerze ponad 270 tysięcy km. Następny w kolejności rejestrowania podróży jest autobus – nim przejechano w sumie ponad 230 tysięcy kilometrów. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama