wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. UWr: Zostań asystentem osoby z niepełnosprawnością

Na największej wrocławskiej uczelni co roku angażowanych jest co najmniej kilkunastu asystentów dydaktycznych. Najczęściej pomagają osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz studentom niewidomym i niedowidzącym. Duża grupa asystentów to koledzy z roku osób potrzebujących wsparcia.

Zadania asystenta dydaktycznego:

  • utrzymywanie kontaktu ze studentem;
  • wspieranie studenta z niepełnosprawnością podczas zajęć, obejmuje do m.in. sporządzanie notatek, pomoc w korzystaniu z biblioteki,
  • załatwianie formalności związanych z organizacją studiów studenta oraz sprawami administracyjnymi związanymi z tokiem studiów.

Kandydaci na asystentów powinni być dyspozycyjni (czas pracy jest zależny od indywidualnych potrzeb podopiecznych), charakteryzować się empatią, dobrze, jeśli mają doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Uczelnia deklaruje wsparcie pracowników Zespołu ds. Obsługi Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością oraz konsultanta psychologicznego. Chętni, którzy nie mają doświadczenia w kontakcie z osobami z niepełnosprawnościami, przejdą specjalistyczne szkolenie. Asystenci są zatrudniani na umowę – zlecenie i otrzymują wynagrodzenie za pracę.

Kontakt z Zespołem ds. Obsługi Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością za pomocą adresu mailowego: [email protected]

UWr/w

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl