4. Uwaga! Utrudnienia w ruchu po wypadku na ul. Tarnogajskiej. Zamiast tramwaju jeździ autobus

Magdalena Talik,

Czerwona plansza z napisem „Wypadek” fot. wroclaw.pl
Czerwona plansza z napisem „Wypadek”

Na Tarnogajskiej, przy stacji paliw, doszło do wypadku – samochód ciężarowy nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi. Policja ustaliła, że kierowca ciężarówki jest w stanie po użyciu alkoholu. Pojazd zablokował torowisko. Ruch drogowy odbywa się bez zakłóceń, natomiast za tramwaj jeżdżą autobusy relacji Tarnogaj-Dworzec Autobusowy-Tarnogaj. Utrudnienia mogą potrwać nawet do 14.00.

Wiadomo, że w zdarzeniu jest jeden poszkodowany – to kierujący pojazdem ciężarowym i zostało do niego wezwane pogotowie.

– Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej przy stacji paliw na Tarnogajskiej nie zastosował się do znaku „stop” i nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi, stąd doszło do zdarzenia – mówi młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia stwierdzili, że kierowca ciężarówki jest po użyciu alkoholu, na chwilę obecną zastosowany będzie wobec niego art. 87 kodeksu wykroczeń. Pojazd ciężarowy ma uszkodzone przednie zawieszenie i prawe koło, musi być wezwana do niego pomoc drogowa. Uszkodzony został też tramwaj.

Ruch tramwajowy na obecny moment się nie odbywa. Za tramwaj jeżdżą autobusy relacji Tarnogaj-Dworzec-Autobusowy-Tarnogaj.