4. Wrocław jako plan filmowy w majówkę [UTRUDNIENIA]
Zdjęcia do nowego serialu przy ul. Szajnochy (zdjęcie ilustracyjne) fot. wroclaw.pl
Zdjęcia do nowego serialu przy ul. Szajnochy (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas majówki miasto działa na innych zasadach. Oprócz przemarszów – 1 maja w imię poparcia dla krótszego dnia pracy, a 3 maja z okazji Święta Konstytucji – będą koncerty, pikniki i kiermasze. To nie wszystko. Od 1 do 7 maja miasto stanie się też wielkim planem filmowym. Będą utrudnienia w komunikacji, sprawdźcie!

Na początku maja zaplanowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu. Powód? Dwie ekipy filmowe będą kręciły zdjęcia.

Jedna do współczesnego filmu fabularnego (agencja Alex Stern z Warszawy), druga – do serialu historycznego (ATM Studio). O pracach do serialu pisaliśmy już w kwietniu.

Utrudnienia od 1 do 4 maja – Narodowe Forum Muzyki

Cztery dni, 1-4 maja, mogą potrwać utrudnienia przy wjeździe na parking podziemny pod Narodowym Forum Muzyki. Należy się spodziewać wyłączenia ruchu od strony ul. Zamkowej.

Utrudnienia 3 maja – ul. Piłsudskiego i Brochów

W piątek 3 maja ruch na ulicach: 3 Maja, Krótkiej i Piłsudskiego (przed gmachem NOT) będzie ręczne sterowany. W tym rejonie będzie też zakaz postoju.

Utrudnienia 6 i 7 maja – Podwale

Czysto techniczna sprawa. Oświetleniowcy muszą ustawić podnośnik z oświetleniem planu filmowego i dlatego jezdnia Podwala po stronie fosy, a dokładniej przed skrzyżowaniem z ul. Krupniczą, będzie zwężona.Wszystkich prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie organizacji ruchu.