4. „Uśmiech, podaj dalej!” – zobaczcie uśmiechnięte zdjęcie z Rynku z okazji Dnia Życzliwości
na zdjęciu z góry uśmiech "zrobiony" ze stojących na Rynku dzieci fot. Janusz Krzeszowski/www.wroclaw.pl
na zdjęciu z góry uśmiech "zrobiony" ze stojących na Rynku dzieci

Pokazuje radość, szczęście, rozbawienie, rozpromienia twarz, a za jeden można nawet podróżować. Uśmiech. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem pozytywnych emocji, a dziś ułożono go na wrocławskim Rynku. To jedno z wydarzeń obchodów Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada. Zobaczcie zdjęcia uśmiechniętego Wrocławia!

Ile jest uśmiechów? Tyle, ilu ludzi!

Lekarze rozróżniają kilka typów uśmiechów (uśmiech Duchenne'a i Pan Am), natomiast psycholog społeczna, prof. Paula Niedenthal, wyróżniła 3 rodzaje uśmiechów: uśmiech nagrody (nagradza siebie i innych), uśmiech dominacji (określa pozycję w grupie) i uśmiech afiliacji (podtrzymuje kontakty i wskazuje na pokojowe i serdeczne zamiary wobec innych).

Jest też uśmiech banan, taki od ucha do ucha. I taki właśnie był ten dzisiejszy na wrocławskim Rynku.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

(bo tak brzmi pełna nazwa tego święta) odbywa się 21 listopada. W tym roku obchodzi już 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty, można więc powiedzieć, że to całkowicie świeże obchody.

Sprawdź, jak wrocławianie będą spędzać ten czas i jakie wydarzenia szykuje miasto!

[seeAlso id=216121,213748 limit=2 order=id]