4. Uniwersytet Przyrodniczy: Ruszyła rejestracja kandydatów na studia

Ponad 2,3 tysiąca osób przyjmie w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Zainteresowani mają do wyboru 28 kierunków, w tym studia w języku angielskim

Uniwersytet Przyrodniczy rejestrację kandydatów na studia rozpoczął 1 maja o godz. 12. W tym roku uczelnia na I rok studiów stacjonarnych przyjmie ponad 2,3 tysiąca osób (to o około dwieście mniej niż rok temu).

Rejestracja kandydatów prowadzona jest za pomocą serwisu na stronie: www.rekrutacja.upwr.edu.pl

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych kierunków studiów znajdziesz TUTAJ

Weterynaria, żywienie człowieka i biotechnologia

W ostatnich latach najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Przyrodniczym była weterynaria, na jedno miejsce przypadało ok. ośmiu chętnych. Wydział Medycyny Weterynaryjnej to jeden z najnowocześniej wyposażonych wydziałów weterynarii w kraju, a specjalistyczne kliniki weterynaryjne mają nieustannie pacjentów, co dla studentów oznacza możliwość zdobywania także umiejętności praktycznych. Na tym kierunku można wybrać studia prowadzone w języku angielskim.

Podobnie jak w poprzednich latach oczekuje się dużego zainteresowania studiami na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Kierunki: żywienie człowieka i dietetyka, biotechnologia, technologia żywności i żywienie człowieka w ubiegłym roku znajdowały się wśród najchętniej wybieranych.

Powodzeniem cieszył się nowy, uruchomiony w ubiegłym roku kierunek: technologia i organizacja gastronomii. Zapewne ta popularność utrzyma się w tym roku, bo to pierwsze w Polsce studia dualne. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną na poziomie akademickim na uczelni (4 semestry) i doświadczenie praktyczne podczas staży u przedsiębiorców z branży hotelarskiej, restauracyjnej i cateringowej (3 semestry).

Koła naukowe i stypendia

Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym to także możliwość rozwijania pasji. Działa tu 46 studenckich kół naukowych, 10 klubów, organizacji i grup twórczych.

Uczelnie ma rozwinięty system różnorodnych stypendiów i zapomóg, przeznacza na to rocznie 18 mln zł.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ma dzisiaj około dziewięciu tysięcy studentów. Co roku jego mury opuszczają z dyplomem dwa tysiące specjalistów, wielu z nich jeszcze przed ukończeniem studiów zdobywa dobrze płatną pracę.

Uniwersytet Przyrodniczy to jeden z najlepiej ocenianych polskich uniwersytetów. Weterynaria i nauki o żywności są uwzględniane na liście najlepszych światowych kierunków w prestiżowym międzynarodowym Rankingu Szanghajskim. Uniwersytet Przyrodniczy został zaproszony do ekskluzywnego grona dwudziestu uczelni mogących się ubiegać o status uniwersytetu badawczego, co wpłynie na sposób kształcenia najzdolniejszych studentów (będą mogli uczestniczyć w realizacji multidyscyplinarnych projektów badawczych).

Upwr/w