wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uniwersytet Przyrodniczy zaczyna nabór kandydatów na studia

Weterynaria to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym, fot. www.wroclaw.pl

Uniwersytet Przyrodniczy rozpoczął rejestrację kandydatów na studia. Do wzięcia jest prawie dwa tysiące indeksów.

Reklama

W ubiegłym roku na Uniwersytecie Przyrodniczym najbardziej obleganymi kierunkami były: żywienie człowieka i dietetyka, weterynaria, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska oraz biotechnologia.

Studia na naukach o żywności oraz geodezja i kartografia w rankingu magazynu „Perspektywy” zostały uznane za najlepsze w Polsce. Od lat wysoko notowane są wrocławska weterynaria oraz zootechnika.

Uczelnia kształci poszukiwanych specjalistów 

Paulina Boroń-Kacperek, dyrektorka biura rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym, zwraca uwagę maturzystów na takie kierunki, jak budownictwo, rolnictwo czy odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. – W tych branżach nadal brakuje specjalistów, a nasza uczelnia daje znakomite przygotowanie zawodowe – mówi.  

Nowością w ofercie wrocławskiej uczelni jest agroinżynieria, na której łączy się nowoczesne techniki i technologie z rolnictwem i produkcją rolną.

Paulina Boroń-Kacperek: – Mamy zaawansowane zaplecze techniczne i badawcze oraz wykwalifikowaną kadrę.

W programie studiów szczególny nacisk położono na przedmioty z zakresu elektrotechniki, automatyki, działania i budowy maszyn rolniczych oraz techniki pojazdowej.

Rejestracja kandydatów na studia na stronie uczelni.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama