wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Startuje kolejna edycja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Fot. WSB

Do sięgnięcia po nagrody finansowe, rywalizacji w intelektualnej przygodzie bez wychodzenia z domu i zdobycia umiejętności, które pozwolą odnaleźć się w dzisiejszym świecie, zaprasza nastolatków Uniwersytet Młodego Odkrywcy przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Na uczestników w dniach 8-22 kwietnia czekają bezpłatne kursy online.

Reklama

Krytyczne myślenie, rozumienie podstaw ekonomii i przedsiębiorczości oraz znajomość języków programowania, to jedne z umiejętności pomocnych w odnalezieniu się w dzisiejszej rzeczywistości. Młodzież w wieku 13-16 lat może je zdobyć przystępując do Uniwersytetu Młodego Odkrywcy (UMO), projektu edukacyjnego prowadzonego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Uczniowie poszerzają wiedzę i podnoszą kompetencje pod okiem doświadczonych mentorów, a za wyniki w nauce dodatkowo otrzymują nagrody w postaci ważnych przez pół roku voucherów do wykorzystania w centrum handlowym.

Rejestracja do UMO.

Nauka online z nagrodami

Uniwersytet Młodego Odkrywcy opiera się na platformie e-learningowej i pięciu kursach o tematyce: krytyczne myślenie, przedsiębiorczość, finanse i rachunkowość, programowanie Java oraz MySQL. Każdym kursem opiekuje się mentor, specjalista z danej dziedziny. Uczestnicy przechodząc kurs rozwiązują zadania i podejmują dodatkowe wyzwania.

Dla uczniów z żyłką rywalizacji przewidziane są nagrody. Aby zdobyć voucher o wartości 250 zł należy w jak najkrótszym czasie i z osiągnięciem jak najwyższych wyników przejść jeden z trzech kursów - przedsiębiorczości, MySQL lub krytycznego myślenia. Zwycięży osoba, która podejmie to wyzwanie i osiągnie najlepsze wyniki ze wszystkich uczestników danego kursu.

Można również sięgnąć po większą nagrodę, jaką jest voucher o wartości 400 zł do wydania w centrum handlowym. Aby go zdobyć, uczestnik musi wziąć udział we wszystkich pięciu kursach. Zwycięzcą zostaje osoba, która osiągnie najwyższe wyniki w stosunku do pozostałych uczestników.

– Grywalizacja jest stałym elementem UMO. Na głównej stronie UMO można śledzić swoje punkty i wyniki kolegów. Każdy kurs ma niezależną punktację. Jeżeli uczestnicy mają pytania piszą na forum lub bezpośrednio do mentorów. W ten sposób mogą lepiej rozwiązywać zadania i mini-projekty – mówi Wojciech Majeran z LemLab, współtwórca platformy UMO.

Jak przystąpić do kursów

W ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy prowadzony jest cykl rozgrywek nazywanych Ligami. Najbliższa rusza 8 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia. Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmowane są cały czas i będą przyjmowane również w trakcie, ponieważ w rozgrywkach liczy się szybkość, z jaką uczestnik przechodzi przez kursy a nie moment dołączenia do Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.

– Czas spędzany teraz w domu, młodzież może z powodzeniem wykorzystać na rozwój. Przed nami dwie tury rozgrywek, kwietniowa i majowa. Można w nich za pomocą nieszablonowych sposobów nauki znacząco podnieść poziom wiedzy i umiejętności, które za chwilę będą przydatne, jeśli nie w szkole to w innych sferach życia – podkreśla dr Danuta Studencka-Derkacz, manager projektu.

Do kursów może przystąpić każdy uczeń w wieku 13-16 lat. Szczegółowe informacje dostępne tutaj. Zgłoszenia można dokonać elektronicznie wysyłając zdjęcia dokumentów do organizatora.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 POWR.03.01.00-00-UO20/17.

mat. prasowe WSB

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama