wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Samochody ślizgały się na rozlanej substancji! Ulicę na Ostatnim Groszu zamknięto
Na zdjęciu: zdjęcie ilustracyjne straży pożarnej. Odcinek ul. Na Ostatnim Groszu jest zamknięty z powodu rozlanej tam śliskiej substancji. Doszło już do kilku kolizji Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu: zdjęcie ilustracyjne straży pożarnej. Odcinek ul. Na Ostatnim Groszu jest zamknięty z powodu rozlanej tam śliskiej substancji. Doszło już do kilku kolizji

We wtorek (14 marca) doszło do kilku kolizji w jednym miejscu. Na odcinku ulicy Na Ostatnim Groszu nawierzchnia jest tak śliska, że kierowcy nie mogli zapanować nad pojazdami. Fragment z niebezpieczną nawierzchnią został zamknięty. Wylała się tam ropopochodna substancja.

Reklama

Aktualizacja 

Godz. 13:00

MPK Wrocław informuje, że Na Ostatnim Groszu - ruch został przywrócony. Autobusy wracają na swoje stałe trasy przejazdu. Ulica jest już przejezdna również dla samochodów. 

Godzina 10:00

We wtorek (14 marca) po godzinie 9.00, na odcinku ulicy Na Ostatnim Groszu doszło do trzech kolizji aut osobowych. Kierowcy nie mogli zapanować nad pojazdami, które ślizgały się na plamach rozlanej substancji. Okazało się, że przejeżdżający tam wcześniej sprzęt budowlany miał nieszczelny zbiornik, z którego na ulicę wylała się ropopochodna substancja. 

Uszkodzona koparka jest na miejscu. Wylało się z niej około 300 litrów substancji ropopochodnej 

Plamy na jezdni rozjeżdżane były przez inne poruszające się tam samochody. Każdy kolejny pojazd, coraz bardziej tracił panowanie. Na śliskiej nawierzchni ul. Na Ostatnim Groszu tuż przed skrzyżowaniem w kierunku mostu Milenijnego, panowanie nad pojazdem straciło trzech kierowców, doprowadzając do kolizji. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że nie ma osób poszkodowanych. Straż pożarna i policja zabezpieczają to miejsce.

- Został zamknięty odcinek od ulicy Bystrzyckiej do Legnickiej z powodu wycieku ropopochodnej substancji. Służby drogowe będą pracować na miejscu by zabezpieczyć ten wyciek. - mówi Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Na chwilę obecną, nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia na tym odcinku. Służby drogowe starają się zneutralizować rozlaną na jezdni substancję. 

Z powodu utrudnień MPK Wrocław wprowadziło objazdy dla autobusów:
  • Autobusy linii 119>SOŁTYSOWICE, 143>KMINKOWA, 319>KAMIEŃSKIEGO skierowano ul. Bystrzycką, Małopanewską do ul. Legnickiej,
  • Autobusy linii 122>DWORZEC AUTOBUSOWY, 128>ZAKRZÓW, 129>POŚWIĘCKA skierowano ul. Bajana, Lotniczą do ul. Legnickiej,
  • Autobusy linii 136>KOZANÓW skierowano ul. Bystrzycką, Horbaczewskiego do ul. Balonowej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl