wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Udogodnienia dla niewidomych w Urzędzie Miejskim

Osobom niewidomym będzie łatwiej załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim na Nowym Targu

Urząd Miejski we Wrocławiu staje się bardziej przyjazny dla osób niewidomych i niedowidzących. W budynku na pl. Nowy Targ 1-8 zamontowano urządzenia oraz oznaczenia poziome ułatwiających poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku. 

Reklama

W ramach ułatwień zamontowano przy wejściu głównym terminal z informacją o obiekcie który zawiera: wypukły plan obiektu, system nagłaśniający odczytujący komunikaty, podpisy poszczególnych elementów panelu - brajlowskie oraz druk powiększony z kontrastowym układem graficznym, który ma służyć nie tylko osobom z dysfunkcją wzroku, ale wszystkich użytkownikom budynku.

Przy klamkach umieszczono tabliczki metalowe oraz nakładki na poręcze schodowe zawierające wytłoczone informacje tekstowe w alfabecie Braille’a.

A ponadto zrobiono ścieżki naprowadzające i pola uwagi wykonane ze stalowych listew i tzw. „guzów” montowanych w podłożu, które są wyczuwalne stopami i za pomocą białej laski. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama