wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uczelnie wspierają MPK w programie szczepień

O współpracy przy szczepieniu pracowników MPK opowiadali prof. Przemysław Wiszewski, rektor UWr, Krzysztof Balawejder, prezes MPK, prof. Tomasz Zatoński, prorektor Uniwersytetu Medycznego, fot. MPK Wrocław

Około 250 pracowników wrocławskiego MPK przyjęło szczepionki przeciwko koronawirusowi dzięki wsparciu Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego.

Reklama

Władze wrocławskich uczelni zaangażowały się w organizację szczepienia pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.

Na Uniwersytecie Wrocławskim, w Bibliotece Uniwersyteckiej, od ponad dwóch tygodni działa zakładowy punkt szczepień, w którym obsługiwani są pracownicy uczelni oraz studenci.

- Zaszczepiliśmy mniej osób, niż planowaliśmy. W ciągu dwóch tygodni preparat przyjęło około 5,5 tysiąca osób. Większość to nasi pracownicy i studenci, Zaszczepionych zostało także 300 studentów politechniki, 100 studentów AWF i około 150 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego – mówi prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. – Powtórzę, jeśli Wrocław ma odżyć, jeśli znowu mamy się cieszyć normalnością, to studenci muszą się zaszczepić.

Rektor UWr zadeklarował, że do punktu szczepień w bibliotece przy ul. Joliot-Curie nadal mogą się zgłaszać studenci wszystkich szkół wyższych we Wrocławiu.

Harmonijne współdziałanie

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zaoferował pomoc także prezesowi MPK w dostępie do szczepień. W ubiegłym tygodniu Krzysztof Balawejder alarmował w mediach społecznościowych, że jeszcze kilkuset pracowników firmy nie zostało zabezpieczonych przed zachorowaniem na COVID-19.

Krzysztof Balawejder: - Nasi kierowcy i inne osoby z obsługi codziennie mają kontakt z setkami ludzi. Są na pierwszej linii, jeśli chodzi o zagrożenie zachorowaniem na COVID-19.

Dzięki interwencji rektora UWr i przy wsparciu władz Uniwersytetu Medycznego w ciągu kilku dni preparat przyjęło blisko 250 osób.

- To przykład wspaniałej współpracy między ważnymi instytucjami – mówił prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Medycznego.

Fot. MPK Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama