wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na Ostrowie Tumskim uchodźcy z Ukrainy odbierają świąteczne pakiety z żywnością

W punkcie pomocy na Ostrowie Tumskim wydawanych jest codziennie 400-500 pakietów z żywnością i produktami pierwszej potrzeby www.wroclaw.pl
W punkcie pomocy na Ostrowie Tumskim wydawanych jest codziennie 400-500 pakietów z żywnością i produktami pierwszej potrzeby

Ponad czterysta paczek żywnościowych przygotowano w punkcie pomocy przy ul. Św. Marcina, który prowadzi Dortmundzko -Wrocławska – Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi.

Reklama

- Codziennie w naszym punkcie wydajemy uchodźcom z Ukrainy 400-500 paczek z najbardziej potrzebnymi artykułami – mówi Kazimierz Pabisiak, który wspólnie z Justyną Staszak koordynuje działanie punktu na Ostrowie Tumskim. Codziennie pracuje w nim 5-6 wolontariuszy, w tym Ukraińcy dłużej mieszkający we Wrocławiu.

Żywność i słodycze na Wielkanoc

W piątek także przygotowano dla uchodźców z Ukrainy ponad 400 pakietów. W weekend chrześcijanie obrządków wschodnich świętują Wielkanoc, dlatego w paczkach są przede wszystkim artykuły żywnościowe.

To między innymi kasza, masło, konserwy, herbata, słodycze oraz jajko-niespodzianka dla dzieci. Oczywiście, jeśli na życzenie osób, które do nas przychodzą, wydajemy także inne niezbędne produkty, kosmetyki, produkty higieniczne.
Kazimierz Pabisiak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama