Uczestnicy pierwszego turnusu programu „Wakacje z wojskiem 2” odebrali już broń. We wrocławskiej jednostce ochotnicy realizują 27-dniowy program szkoleniowy, w którym są elementy:
- musztry,
- strzelectwa,
- taktyki i terenoznawstwa,
- zasad udzielania pierwszej pomocy,
- elementów survivalu.
Szkolenie zorganizowane to połączenie wakacyjnej przygody, rozwoju osobistego i realnej możliwości podjęcia służby wojskowej. Nasza jednostka kontynuuje projekt, który w ubiegłym roku okazał się ogromnym sukcesem. Dzięki takim inicjatywom jak ta pozyskaliśmy, wielu wartościowych żołnierzy, którzy dziś z powodzeniem pełnią służbę w naszych szeregach.Mjr Piotr Bastkowski, oficer prasowy 10. Wrocławskiej Brygadzie Łączności we Wrocławiu
Program „Wakacje z wojskiem” jest darmowy. Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie w koszarach oraz pełne wyżywienie na czas szkolenia. Za udział w 27-dniowym turnusie dostaną uposażenie w wysokości 6 tys. zł brutto.
Projekt wakacyjnej służby jest przeznaczony dla osób w wieku 18-35 lat. Przede wszystkim maturzystów, studentów, osób szukających pracy i zajęcia na wakacje.
Służba w tym wypadku może stanowić również ciekawą i pożyteczną alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej.Ministerstwo Obrony Narodowej, komunikat prasowy
Oferta „Wakacji z wojskiem” dotyczy ponad 70 jednostek w całej Polsce i różnych specjalizacji wojskowych. Trwa rekrutacja na dwa kolejne turnusy planowane jeszcze na tegoroczne wakacje. Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.
Źródło: materiały prasowe