wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa remont skweru przy Parafialnej - są już alejki i nowe drzewa

Na skwerze posadzono już młode drzewa. Gotowe są też alejki.

Fundamenty starego kiosku zniknęły, pojawiły się za to alejki i nowe nasadzenia. Zmienia się skwer na Ołtaszynie naprzeciwko kościoła pomiędzy ulicami: Parafialną i Pszczelarską.

Reklama

Miejsce na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta odnawia firma Remat, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Wykonawca najpierw uprzątnął cały teren i rozebrał fundamenty starego kiosku. Później z kostki ułożył alejki i instalacje pod oświetlenie tego miejsca. Teraz trwają nasadzenia. Stoją już pierwsze młode drzewa.

Jak usłyszeliśmy od robotników pracujących na budowie, czekają w tej chwili na mniejsze rośliny, które mają przyjechać lada dzień. Teren podzielony na cztery zielone strefy mają ozdabiać: 173 śnieguliczki, 39 lilaków, 74 berberysy, 82 róże, 160 forsycji i 312 barwinków.
Na koniec na skwerek przyjedzie nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.
Inwestycja kosztuje blisko 260 tysięcy złotych. Według harmonogramu ma zakończyć się na początku czerwca. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama