wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

#TORYwolucja dotarła do Kolejkowa. Wrocławskie MPK podsumowuje pierwszy kwartał 2022 roku

Wrocławskie MPK w pierwszym kwartale 2022 roku odnotowało tylko trzy wykolejenia fot. Bartosz Chochołowski (MPK Wrocław)
Wrocławskie MPK w pierwszym kwartale 2022 roku odnotowało tylko trzy wykolejenia

To były udane miesiące dla wrocławskiego MPK. Władze spółki nie ukrywają, że #TORYwolucja, która trwa już od dłuższego czasu, znajduje odzwierciedlenie również w statystykach. W pierwszym kwartale 2022 roku spółka odnotowała dziesięciokrotnie mniej wykolejeń niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Efekty modernizacji dotarły nawet do Kolejkowa, gdzie pojawiła się nowa wystawa dedykowana MPK.

Reklama

Efekty #TORYwolucji widać w statystykach

W okresie od początku roku do końca marca wrocławskie MPK odnotowało trzy wykolejenia. To ogromny spadek w porównaniu do ubiegłorocznych statystyk, kiedy w pierwszym kwartale było ich 35. Władze spółki nie mają wątpliwości, że tak wyraźna poprawa to efekt prowadzonej od kilku lat #TORYwolucji. Działania MPK w mikroskali zaprezentowało Kolejkowo w Sky Tower, gdzie pojawiła się dedykowana wystawa.

TORYwolucja to nie jest puste hasło - to efekty pracy setek ludzi, inwestycje, które widać we Wrocławiu już na pierwszy rzut oka. Ciągle działamy. Systemowo. Na wspomnianym placu Jana Pawła II już toczy się czwarty etap inwestycji - wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego, i korzystając z zamknięcia, wymiana torowiska od placu Jana Pawła II do ulicy księcia Witolda. Cieszy mnie fakt, że zespół KOLEJKOWA uznał TORYwolucję za ważne wydarzenie i uczynił z naszych działań istotny element swojej wystawy.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Wystawa rozwija się wraz z infrastrukturą

Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku wrocławskie MPK zrealizowało trzeci etap remontu na placu Jana Pawła II i dokończyło prace na skrzyżowaniu na placu Dominikańskim. Podobne działania zostały przeprowadzone również u zbiegu ulicy Słowiańskiej z ulicą Jedności Narodowej. #TORYwolucja dotarła również do Kolejkowa, które znane jest z makiet obrazujących Wrocław i Dolny Śląsk. To stała wystawa, która w przyszłości ma być rozwijana.

Kolejkowo miniaturyzuje otaczający nas świat. Codziennie poruszając się po Wrocławiu widzimy remonty i budowę nowych linii tramwajowych. Stąd pomysł na nową scenkę rodzajową przedstawiającą budowę nowego odcinka torowiska. Cieszymy się, że mogliśmy ją wykonać we współpracy z wrocławskim MPK.
Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa

#TORYwolucja trwa w najlepsze. Już w najbliższą sobotę 9 kwietnia wrocławskie MPK rozpocznie wymianę rozjazdu w skrzyżowaniu ul. Dubois z Pomorską. Ponadto, ogłoszony został przetarg na wymianę rozjazdu na ul. Piłsudskiego, a w przygotowaniu jest przetarg na wymianę dwóch rozjazdów w węźle most Zwierzyniecki – ulica Mickiewicza.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama