4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu! [11-13 sierpnia 2023]
Znajomi na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Znajomi na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne

Zapowiada się koncertowy weekend! W piątek (11 sierpnia) rusza Męskie Granie, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku we Wrocławiu. Na scenie wystąpią m.in. Mrozu, IGO czy Jann. Oprócz tego, po dwumiesięcznej przerwie, wracają wyścigi konne na Partynicach. Zobaczcie, co jeszcze na nas czeka.

Piątek, 11 sierpnia

Ed Sheeran Night – koncert na Dachu

Wyjątkowy wieczór z twórczością Eda Sheerana. Twoim przewodnikiem zostanie gitarzysta i wokalista, Wojtek Kiełbasa, który wykona największe przeboje oraz mniej znane, ale równie piękne utwory brytyjskiego piosenkarza. Zabierz ze sobą dużo energii i chęć do śpiewania! Wstęp wolny.

• Godzina: 20:00

Męskie Granie 2023

Męskie Granie 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku we Wrocławiu. Koncerty przyciągają tłumy fanów dobrej muzyki, a na scenie goszczą najlepsi artyści. Na Polach Marsowych wystąpią m.in. Mrozu, IGO, Jann, Daria Zawiałow czy Natalia Przybysz. Impreza potrwa dwa dni. Wstęp biletowany.

• Godzina: od 17:30

Pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

W piątek i sobotę (11-12 sierpnia) odbędą się pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. Pierwszego dnia zostanie wyświetlony pokaz „Cztery Żywioły”, a drugiego „Katedra Demokracji”. Wstęp wolny.

• Godzina: 21:45

Sobota, 12 sierpnia

„Wokół Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego” – spacer z przewodnikiem

W sobotę (12 sierpnia) odbędzie się kolejny bezpłatny spacer po Wrocławiu z przewodnikiem. Wokół Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego to spacer, który zabierze Was w klasyczne turystycznie zakątki Wrocławia, ale w nie do końca konwencjonalnej odsłonie. Poznacie ciekawostki, legendy i wrocławskie tajemnice skrywane przez wieki. Spacer rozpoczyna się z placu Wolności. Jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

• Godzina: 11:00

Wyścigi konne, ułani i joga na Partynicach

Po blisko dwumiesięcznej przerwie, wyścigi konne wracają na Partynice. Ponad 70 koni będzie rywalizować w ośmiu gonitwach. Sześć z nich zostanie rozegranych na dystansach płaskich, natomiast pozostałe dwie to międzynarodowe gonitwy płotowe.

Publiczność będzie mogła liczyć również na atrakcje dodatkowe: prezentacje broni historycznej, umundurowania, wykład o tradycjach kawalerii, pokazową gonitwę oraz szarże po torze wyścigowym. Z kolei dla osób ceniących sztukę relaksu czekają zajęcia jogi. Wstęp wolny.

• Godzina: 12:00 – joga; 13:00-18:00 – atrakcje ułańskie; 14:00-17:30 – wyścigi konne

Niedziela, 13 sierpnia

Niedzielne śniadania w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw, a także dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu i w pozytywnej atmosferze. Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, można liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia, jak i aktywności.

• Adres: Park Generała Andersa, ul. Kamienna 75
  • Godzina: od 9:00 do 16:00

Kino plenerowe na Nocnym Targu

W każdą letnią niedzielę Nocny Targ zaprasza na seans filmowy w plenerze z orzeźwiającymi napojami i pysznym jedzeniem. 13 sierpnia obejrzymy tu film „Leon Zawodowiec”. Można również wypożyczyć planszówki, które jeszcze bardziej umilą leniwe niedziele. Wstęp wolny.

• Godzina: 21:00