wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w weekend we Wrocławiu
Para na spacerze / zdjęcie ilustracyjne fot. Adobe Stock
Para na spacerze / zdjęcie ilustracyjne

W weekend 9-11 lutego we Wrocławiu zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich jest walentynkowa edycja Targów Dobry Design na Wyspie Słodowej, gdzie kupicie mnóstwo pięknych rzeczy. Będzie można też pomóc zwierzętom z wrocławskiego schroniska, które zaprasza na charytatywny kiermasz. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w mieście.

Reklama

Piątek, 9 lutego

Spartakus w Narodowym Forum Muzyki

Pod batutą Jurka Dybała NFM Filharmonia Wrocławska wykona dzieła, których motywem przewodnim jest walka o wolność i godność. Zabrzmi także po raz pierwszy w Polsce utwór wybitnego kompozytora, w którym partie solowe zaprezentuje aż dwóch wybitnych trębaczy. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 19:00

Sobota, 10 lutego

Karaoke w Hali Świebodzki

W każdą sobotę Hala Świebodzki przy pl. Orląt Lwowskich zaprasza wszystkich na karaoke. To wieczór pełen emocji, rywalizacji i nagród!

 • Godzina: 20:00-24:00

Targi rzeczy niepospolitych w Galerii Dominikańskiej

W sobotę i niedzielę w Galerii Dominikańskiej (przy kawiarni Lulu Cafe) odbędą się targi rzeczy niepospolitych, czyli prawdziwy walentynkowy jarmark. Kupicie tutaj m.in. biżuterię z koralików, prawdziwych roślin, ceramiki, kamienia, miedzi i drewna, dekoracje do domu, autorskie ubrania, torebki i dodatki, świece zapachowe czy ręcznie robione zabawki.

 • Godzina: 9:30-21:00

Zimowe weekendy w Ogrodzie Botanicznym

Ogród zaprasza do siebie w soboty i niedziele (do 25 lutego) od godz. 9:30 do 16:30. Można tu udać się na indywidualny spacer po terenie otwartym czy szklarniach lub skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem.

W godzinach 10:00, 11:30, 13:00 i 14:30 można wybrać się na spacer tematyczny i dowiedzieć więcej o najcenniejszych roślinach w zbiorach Ogrodu Botanicznego, poznać rośliny użytkowe z innych stref klimatycznych, obejrzeć Akwaria z niezwykłą kolekcją roślin wodnych, bluszcze czy zapoznać się z niezwykle edukacyjną Panoramą Natury. Wstęp płatny.

 • Godzina: 9:30-16:30

Niedziela, 11 lutego

Targi Dobry Design na Wyspie Słodowej

Walentynki to doskonały pretekst by zanurkować w świecie rodzimego rzemiosła i designu. Ta edycja jest wyjątkowa nie tylko z powodu znakomitego grona wyselekcjonowanych marek, ale także dlatego, że odbędą się tylko w jeden dzień i będzie to niedziela, 11 lutego. Czekają tu na Was najciekawsze polskie produkty, najnowsze trendy i same przyjemności. 

 • Godzina: 11:00-18:00

Walentynkowy kiermasz dla zwierząt

W niedzielę odbędzie się Walentynkowy Kiermasz Charytatywny dla zwierząt ze schroniska we Wrocławiu. To świetna okazja, aby wesprzeć milusińskich ze Ślazowej. Pomóc można na dwa sposoby: przekazać fanty na kiermasz (np. książki w dobrym stanie, akcesoria dla zwierząt, rękodzieło, ciasta, ciasteczka i inne domowe wypieki) lub przyjść na kiermasz i kupić dla siebie wybraną rzecz (cegiełka finansowa wesprze schronisko). Szczegóły tutaj.

 • Godzina: 11:00-15:00

„Tribute to George Michael” w Starym Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza w niedzielę (11 lutego) do Sali Gotyckiej na kolejną odsłonę projektu „Tribute to George Michael”. To ok. 2-godzinny energetyczny koncert zawierający największe hity brytyjskiej gwiazdy pop jaką był George Michael. Wśród nich m.in. „Freedom”, „Faith” czy „Careless Whisper”. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 19:00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl