4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w weekend we Wrocławiu [6-8 października]
Kobieta na rowerze / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Kobieta na rowerze / zdjęcie ilustracyjne

W weekend nie będziemy się nudzić. Przed nami jubileuszowa edycja Dolnośląskiego Festiwalu Dyni w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Oprócz tego, do niedzieli będzie można poszaleć na karuzelach przy stadionie Tarczyński Arena. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w weekend.

Piątek, 6 października

Wesołe miasteczko przy Tarczyński Arena

Wesołe miasteczko wróciło przed stadion Tarczyński Arena (od strony ul. Królewieckiej). Czekają tu na Was karuzele, zjeżdżalnie, koło młyńskie czy rollercoaster. Z atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będzie można skorzystać do niedzieli, 8 października. Ceny biletów zobaczycie tutaj.

• Godzina: piątek w godz. 16:00-21:00; sobota i niedziela 12:00-22:00

Ożenić się nie mogę – Teatr Polski we Wrocławiu

Po raz pierwszy we Wrocławiu mało znana, ale bardzo zabawna komedia Aleksandra Fredry, pochodząca z późnego okresu twórczości autora „Zemsty”. Pozornie rzecz dotyczy perypetii uczuciowych głównych bohaterów, to jednak tylko pretekst, by opowiedzieć o dzisiejszym świecie celebrytów i uganiających się za nimi dziennikarzy. Bilety można kupić tutaj.

• Godzina: 19:00 (piątek); 19:00 (sobota) lub 17:00 (niedziela)

Sobota, 7 października

PsieFajny Dzień – targi akcesoriów dla zwierząt

PsieFajny Dzień to m.in. targi zoologiczne, psi fotograf, groomer, behawioryści oraz strefa wiedzy. Tego dnia w centrum Aleja Bielany będzie można spotkać licznych wystawców, oferujących stylowe akcesoria, ubrania, zabawki czy ekologiczną karmę. Nie zabraknie też strefy warsztatowej i adopcyjnej. Wraz z fundacją EKOSTRAŻ będzie można wyplatać szarpaki i maty węchowe, a także przeszkolić się z zakresu pierwszej pomocy zwierzętom domowym.

• Godzina: 10:00

Noc Bibliotek 2023

W sobotę (7 października) w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej będą świętować Noc Bibliotek 2023. Hasło przewodnie akcji brzmi: Absurd nie czytać! To wydarzenie ogólnopolskie. Biblioteki w całym kraju przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. We Wrocławiu możesz wybrać się do siedmiu miejsc. Szczegóły tutaj.

• Godzina: 18:00-00:00

Niedziela, 8 października

Dolnośląski Festiwal Dyni 2023

Już w tę niedzielę – 8 października odbędzie się jubileuszowa edycja Festiwalu Dyni w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego dnia goście ogrodu będą mogli podziwiać dynie o niespotykanych kształtach i barwach, a także spróbować zaproponowanych przez kucharzy wykwintnych dyniowych potraw. Wstęp płatny. Program zobaczycie tutaj.

• Godzina: 9:00-18:00

WKS Śląsk Wrocław vs. Suzuki Arka Gdynia

Zaledwie tydzień po inauguracji sezonu ligowego koszykarze Śląska Wrocław po raz kolejny wystąpią przed własną publicznością. Tym razem rywalami Trójkolorowych będą koszykarze Suzuki Arki Gdynia. Do zobaczenia w Hali Orbita! Bilety można kupić tutaj.

• Godzina: 17:30

Ekstraklasa Śląsk Wrocław vs. Górnik Zabrze

W 11. kolejce Ekstraklasy WKS Śląsk Wrocław podejmie u siebie Górnik Zabrze. Czy podopieczni Jacka Magiery przedłużą zwycięsko passę? Przekonamy się 8 października na Tarczyński Arena Wrocław. Przyjdź kibicować Trójkolorowym w walce o najwyższe cele sportowe. Bilety można kupić tutaj.

• Godzina: 12:30