wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu [5-7 stycznia]
Para na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Para na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne

W pierwszy weekend nowego roku warto odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy w Rynku. To ostatnia okazja, aby wypić grzańca w buciku i poczuć klimat świąt, ponieważ od poniedziałku będzie on już zamknięty. Oprócz tego, w sobotę (6 stycznia) ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.

Reklama

Piątek, 5 stycznia

Sen nocy letniej – Teatr Polski we Wrocławiu

Jedna z najzabawniejszych i najbardziej wyrafinowanych sztuk Williama Shakespeare’a poświęconych zgłębianiu natury uczuć. Komedia pomyłek osnuta na motywach antycznych, utrzymanych w klimacie baśni poetyckiej. Inscenizacją zajęła się reżyserka filmowa, z sukcesami pracująca również w teatrze. W jej wizji akcja spektaklu rozgrywa się w elżbietańskiej Anglii. Kunszt Shakespeare’a objawia się w umiejętnym łączeniu światów, w pomieszaniu realizmu z poetyką i magią, w zabawie konwencją. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: piątek (5.01) o godz. 19:00 lub niedziela (7.01) w godz. 19:00

Sobota, 6 stycznia

Orszak Trzech Króli

To będzie już 13 lat, odkąd wrocławianie uczestniczą w Orszaku Trzech Króli. Każdego roku, dokładnie 6 stycznia, bierze w nim udział niemal 200 aktorów, którzy przebierają się za różne postaci – od aniołów i pastuszków, poprzez rycerzy czy giermków niosących dary po patronów tego dnia – Trzech Króli. Orszak wyruszy z Ostrowa Tumskiego (Most Tumski). Potem pójdzie ulicą Św. Jadwigi, przez Most Piaskowy, ulicę Piaskową, ul. Św. Katarzyny, Oławską do rynku.

 • Godzina: 12:30

Wieczór Trzech Króli – najpiękniejsze polskie kolędy

W Starym Klasztorze zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy. Wśród nich m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna Cicha”, „Bóg się rodzi” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Będą też kolędowe kołysanki – „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc” i jak przystało na Wieczór Trzech Króli – „Mędrcy świata”. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 18:00

Garden of Lights – Dzika Afryka

W „Dzikiej Afryce”, czyli Ogrodzie Świateł – Garden of Lights we wrocławskim zoo można podziwiać rozświetlone żyrafy, lwy czy małpy, czyli najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu. Ambasadorami multimedialnego projektu są pingwiny przylądkowe, którym przy okazji zwiedzania wystawy można pomóc. 

 • Godzina: ogród: 17:00-21:00, kasa: 16:45-20:30;

Lumina Park w Zamku Topacz

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. Jeśli jeszcze tu nie byliście – zachęcamy!

 • Godzina: 16:00-21:00 (ostatnie wejście możliwe o 20:00)

Niedziela, 7 stycznia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Niedziela (7 stycznia) jest ostatnim dniem, w którym można odwiedzić jarmark na wrocławskim Rynku. Jeśli nie byliście, skorzystajcie z okazji!

 • Godzina: 10:00-21:00

Pokazy iluminacji świątecznej na Pergoli

Tej zimy Pergola przy Hali Stulecia została oświetlona setkami lampek, które mienią się w rytmie świątecznych melodii. Ulubione miejsce spacerów wrocławian tym razem pozwoli poczuć klimat nadchodzących świąt. Pokazy odbywają się codziennie od godz. 16:00 do 22:00, co 20 minut. 

 • Godzina: 16:00-22:00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl